GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Hattat Enerji ve Maden Ticaret AŞ işleri durdurdu

Hattat Enerji ve Maden Ticaret AŞ işleri durdurdu

Türkiye’nni toprağı oldukça verimli olduğu gibi pek çok yere kurulan santraller ile yer altı madenlerinden de yararlanılmaktadır. Bilindiği gibi Bartın’ın Amasra ilçesi de madenleri ile ünlü ve Türkiye’nin en bilindik ilçeleri arasında yer almaktadır. Burada istihdam eden ve çalışmaya devam eden işçilere kötü haber geldi. Çünkü Hattat Enerji ve Maden Ticaret Anonim Şirketi yaptığı açıklamasında çalışmalarına 3 ay süre ile ara verdiğini ve işçilerin bu süre zarfında ücretsiz izinli sayılacağı duyuruldu.

Yapılan iş duraksatma hareketi firma tarafından alınan bir karar olsa da konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Genel Maden İşçileri Sendikasının bilgilendirildiği belirtildi.

3 ay süre ile izin verildi

Bartın’ın Amasra ilçesinde bulunan yer altı madenlerin çıkarılma işlemleri uzun süredir devam ediyordu. Ancak beklenmeyen bir anda Hattat Enerji ve Maden Ticaret Anonim Şirketi açıklama yaptı ve işleri duraksattığını belirtti. Firmanın resmi sitesinde yer alan duyuru incelendiğinde ÇED süreçlerinin uzaması ve kömür üretimlerinin zorlaşması beyan edildi.

Aynı zamanda Hattat Enerji ve Maden Ticaret Anonim Şirketinden yapılan açıklama da uluslararası kredi firmalarının kendilerine finans sağlamayı kestiği de belirtildi. İşçilerin maaş ödemelerinde her hangi bir sıkıntı yaşanmaması için firma 3 ay süre ile işleri durdurma kararı aldı. Bu süre zarfında söz konusu firma da istihdam eden kişiler 3 ay ücretsiz izinli sayılacak. 3 ayın sonunda işlerin tekrar başlaması bekleniyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ