GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,86
€ EURO → Alış: 4,54 / Satış: 4,55

İhlas Holding’e FETÖ Şoku

İhlas Holding’e FETÖ Şoku

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonlar devam ediyor. 51 farklı şirkete yapılan operasyonlar kapsamında toplam 84 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahısların FETÖ/PDY ile bağının bulunduğu tahmin edilmekte olup çok sayıda şirkette yapılan aramalar devam ediyor. Buna göre polis ekipleri delil niteliğinde olabildiğini düşündüğü belgelere el koymakta olup yeni gözaltılarında devam edeceği gelen askeri kaynaklar arasında yer almaktadır.

Dün İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Akfa Holding ve A-101 Mağazasına FETÖ/PDY operasyonu yapılmış ve iki şirketten de konu hakkında açıklama yapılması beklenilmişti. Bugün yapılan operasyon ile adı şu ana kadar hiç geçmemiş İhlas Holding’e de operasyon düzenlendi. Holding’in 4 ay önce CEO’su olan Cahit Paksoy’un gözaltına alındığı belirtildi.

İhlas Holding’ten açıklama yapıldı

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin bulunduğu şirketlere yapılan operasyonlar kapsamında şirketlerin resmi internet siteleri aracılığı ile kamuoyuna konu hakkında açıklama yapmaları beklenmektedir. Söz konusu yapılan açıklamalar sosyal medya da en çok konuşulan konular arasında yer almaktayken bugün İhlas Holding’ten de tutuklama hakında açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre İhlas Holding FETÖ/PDY ve diğer örgütlerle hiçbir bağlantısının bulunmadığını ifade ederek yapılan gözaltının şirket ile alakalı olmadığı ve CEO’nun geçmişi ile alakalı olduğu belirtildi. Buna göre İhlas Holding’in 4 ay önce CEO’su olan Cahit Paksoy’un geçmişte Akfa Holding’de görev aldığı ortaya çıktı. Polis ekipleri Cahit Paksoy hakkında araştırma yapıyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ