GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

İhracat rakamı büyümeye devam ediyor

İhracat rakamı büyümeye devam ediyor

Türkiye ekonomisinin büyümeye devam ettiği hükümet tarafından sıklıkla hatırlatılan gelişmeler arasında yer almaktaydıç 15 Temmuz 2016 tarihinde askeri darbe girişiminde bulunulması ile 300 milyar liradan daha fazla zararın olduğu tespit edilmişti. Bilindiği gibi darbe günü FETÖ’cüler kamu binalarına zarar verdi, çok sayıda savaş uçağını uçurttu, tanklar ve askeri araçlar sokağa çıktı, elde ettikleri mühimmatlar bitirildi ve bunun gibi onlarca verilen zarardan dolayı bazı yorumlar ile Türkiye’nin birkaç sene geriye gittiği ifade edilmişti. Bugün yapılan açıklama ile Türkiye ekonomisinin güçlenmeye devam ettiği duyuruldu.

Buna göre darbe girişimi ile Türkiye’nin ihracat oranlarının durma noktasına geleceği tahmin edilirken Alper Kanca yaptığı açıklamasında darbe girişimi ile ihracat oranların her hangi bir azalmanın olmadığı aksine daha da büyümenin olduğunu vurguladı.

%11’lik büyüme oldu

Alper Kanca yaptığı açıklamasında 2016 yılının ilk yedi ayı için değerlendirmelerde bulunarak ihracat rakamlarının giderek büyüdüğünü ve vites yükseltme işlemleri yaparak bu rakamların daha da büyütülmesi için çalıştıklarını belirtti. Yapılan sayısal veriler incelendiğinde Ocak – Temmuz ayları arasında geçen yılın aynı dönemine göre %11’lik büyümenin olduğu belirtildi. Toplam ihracatın 13,5 milyar dolar olduğu vurgulandı. Bu rakamların sadece otomotiv sektörü için geçerli olduğu söylenmektedir. Yapılan diğer tahminlere göre bundan sonra ki senelerde otomotiv sektöründe ki ihracat oranının daha da büyüyeceği belitilmekte olup yılın ikinci yarısında verilerin nasıl olacağı merak konusu.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ