BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 100 Bin Lira Limitİpotekli ihtiyaç kredisi, normal şartlarda çalışanların maaş bordroları karşılığında alabilecekleri ihtiyaç kredisinden daha yüksek miktarlar kredi alabilmesi için kullanılan bir yöntemdir.

Ayrıca bu yöntem, sicili bozuk olan, ödeme sıkıntısı yaşamış, kredi kartı borcu olan veya bankalara benzer kredi borçları olanlar için kredi alabilmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir. İpotekli ihtiyaç kredisi alabilmek için, bankaya bir taşınır veya taşınmaz malı ipotek ettirmeniz gerekmektedir. Bu sebeple, mülkiyeti sizin üzerinize olan taşınmaz mala ait sahiplik belgesi ile başvurmak gerekmektedir.

Eğer adınıza kayıtlı bir arsanız var ise, arsa ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Arsanın eksper değerinin % 75′ i kadar kredi kullanabilirsiniz. Bazı bankalar, ipotekli ihtiyaç kredisinde, kefil olan şahsın üzerine kayıtlı olan arsaları da kabul ederek, ipotekli ihtiyaç kredisi verebilmektedir.

Eğer bankalardan kredi çekemeyecek durumda iseniz, evinizin üzerinde herhangi bir haciz veya banka kredisi yok ise, evinizi ipotek ettirerek ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ev ipotekli ihtiyaç kredisi miktarı ise, yine arsa da olduğu gibi, evin eksper değerinin % 75′ i kadar verilmektedir.

120 ay ipotek rehinli ihtiyaç kredisi

120 ay vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi birçok bankadan alınabilmektedir. Tabi bu kredinin miktarına ve ipotek ettirilecek taşınmazın durumuna da bağlıdır. İpotekli ihtiyaç kredisi vermekte olan Garanti Bankası, Akbank, İş bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Denizbank, Finansbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi bankalara 120 ay ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

120 ay vadeli ipotekli konut kredisi

Ev kredilerinin genel kullanım vadesi 10 yıl (120 ay)’dır. Bu kredi maaş bordrolu konut kredisi başvurusu yapan ve almak istediği konutun % 25′ i kadar peşinatı olan kişilere verilebilmektedir. Ancak almak istediği konutun %25 oranında peşinatı olmayan kişiler bankalara ipotekli konut kredisi başvurusu yapabilmektedir. Bu uygulama sonucunda, ev almak isteyen müşterinin % 25′ i oranında peşinatı olmasa da, kendisinin veya kefilinin üzerine kayıtlı taşınmaz malları ipotek ettirerek, ipotek ettirilen taşınmazın % 50′ si ne kadar konut kredisi kullanabilmektedir. Bu kapsamda, hem yeni aldığı ev için, hemde ipotek ettiği ev için % 75′ ine kadar konut kredisi kullandığını varsaysak, peşinat ihtiyacını ipotek tesis ederek karşılamış olmaktadır.

Hangi bankalar ipotek karşılığı kredi veriyor?

 1. Halkbankası
 2. Ziraat Bankası
 3. Garanti bankası
 4. TEB
 5. HSBC
 6. Finansbank
 7. Denizbank
 8. Vakıfbank ve Ziraat Bankası
 9. Akbank

İpotek karşılığında yüksek meblağlarda ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyor iseniz, ipotek ettireceğiniz taşınmaza ait belgeler ile banka şubelerine başvurmalısınız. Ayrıca şubeye başvurmadan önce kredinin onaylanıp onaylanmayacağını öğrenmek için internet üzerinden ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz.19 Comments

 1. ben yurt disinda yasiyorum evimin üstüne nasil kredi cekebilirim ne yapmam gerek

 2. işyerimi ipotek vermek suretiile 80000 tl kredi kullanmak için uğramadığım banka kalmadı. emekliyim 3000 tl aylık gelirim mevcut.genede zorluyorlar. benmi yanlış yapıyorum.

 3. İyi günler. şimdi bizim krediye uygun dairemiz var ikinci bir daire almak istiyoruz krediye uygun olmayan bunun için hangi bankalar başvurmamız gerekmektedir. 120 ay vadeli çekmek istiyoruz. teşekkürler

 4. izmirde özel bankalada haftalık peşinle detaylı kkb bakacak portföy elemanı varmı 5558949411 aziz

 5. Hiç peşinatım yok ama araba almam için iki tane tapulu dairem var ödemelerimde sıkıntı olmaz ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olun

   1. “Beyfen di kredi cekmek istiyorum arabam var ona istinaden ipotekli ihtiyac kredisi cekmek istiyorum acil bana yardimci olurmusunuz sizden rica etsem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close