İş Bankası İlk İmza Hesabı Hakkında Merak Edilenler

İş Bankası İlk İmza Hesabı Hakkında Merak Edilenler
30 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 29 kez okundu.

İş Bankası İlk İmza Hesabı Nedir ?

İş bankası tarafından gençlere yönelik olarak sunulan özel bir hizmet şeklinde karşımıza çıkan ilk imza hesabı 12 ile 18 yaş arasındaki gençleri kapsamaktadır. Bu düşünce, henüz 18 yaşında olmayan gençlere kendi parasını özgürce değerlendirebilmek adına 1987 yılında piyasaya sürülmüş ve günümüz şartlarına uyarlanarak yeniden düzenlenmiştir.

Hesap sahibi bir fon açarak nakit taşıma ihtiyacı duymadan işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu sayede genç yaşına rağmen bireyin para kullanım kapasitesi gelişecektir. Dileyen kullanıcı vadeli veya vadesiz hesap açarak parasını değerlendirebilir.

Hesap İşletim Ücreti Yok

Bu hizmet tamamen gençlere avantaj sağlamak adına İş Bankası tarafından hizmete sunulmaktadır. Bu nedenle hesabın açıldığı tarih ve kullanılan süre itibariyle kullanıcı herhangi bir hesap işletim ücreti ödememektedir.

Bu Hesaplar Moderniteye Uyum Sağlamaktadır

Pek çok gencin akıllı telefonları yetişkinler kadar iyi kullandığı bilinmektedir. Bu bakımdan işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmek adına teknolojiden de faydalanabilmek mümkündür. İşCep uygulamasının akıllı telefonlara indirilmesi ile gerçekleştirilecek olan bu basit uygulama yöntemi pek çok pratiklik ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Kullanıcı bu sayede sadece akıllı telefonları kullanarak havale yapabilir veya hesaplarını yöneterek herhangi bir işlemi gerçekleştirebilir. Ayrıca bu işlemleri talep doğrultusunda internet şubesi edinerek gerçekleştirmek de mümkündür.

İlk İmza Kuralı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gençlerin pratik zekâ ve donanıma çok çabuk sahip oldukları bilinmektedir. Bu yönüyle bu hesaplar kullanıcıya zarar vermeden kullanıcını parasını en iyi şekilde değerlendirmesi için yol gösterecektir. Kullanıcı açtığı hesap sayesinde birikim yapabilecektir. Haliyle bu birikimlerin değerlendirilmesi de mümkündür. Bu yönüyle genç girişimci yatırımlar yapabilir ve parasını daha değerli kılar. Bunu sağlamak adına portföy satın alacak olan hesap sahibi para piyasaları üzerinde alım satım gücüne erişecek ve kendini bu yönde geliştirme fırsatını elde edecektir.

Bu konu hakkında gençlerin en merak ettiği detay, hesabın nasıl açılacağıdır. Bu hesabı açmak için yasal veli kim ise onun kimliği ile birlikte hesap açılacak kişiyi de yanında bulundurması şartıyla bankaya başvurması gerekecektir. Hesap açılacak kişiye bir vasi atanmış ise mahkeme kararını ibraz etmekte fayda var. Bu kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekecektir. Diğer taraftan veli veya mahkemece atanmış vasi haricinde herhangi bir yakın akraba bu işlem için başvuruda bulunamaz. Bu akrabanın yakınlık derecesinin ne olduğunun veya yaşının bir önemi yoktur.

Bu kartlar başvuru onaylandıktan sonra belli işlemlerden geçmektedir. Bu süreçte kartların basılması ve adrese teslim edilmesi gerekir. Bu nedenle kartın hemen teslim alınması mümkün değildir. Bankalar yasal süreç olarak 7 ila 15 iş günü içerisinde kartı belirtilen adrese teslim etmeyi taahhüt eder. Kartın teslim alma sürecinde zarfın açılmamış olmasına dikkat etmek gerekir.

Bankalara verilen bilgiler dahilinde 18 yaşına erişen bir gencin hesabı otomatik olarak iptal edilmektedir.

İş Bankası 801 kodlu para piyasası fonunu bu tarz kullanıcılar için açıklamaktadır. Bu fon portföy alım satımı için gerekli olan kuralları içerir. Bu sayede risk faktörünü ortadan kaldıran bu hesap hareket yöntemi gençlere uygun olarak uyarlanmıştır. Bu portföyler için banka en fazla 45 gün vade vermektedir. Diğer taraftan sürekli hesaplarda aylık fon bültenlerini takip etmek mümkündür. İş Bankası internet sitesi üzerinden bu takibi kolaylaştırmak adına hizmet sunmakta ve her ayın bültenini gerekli açıklamalarla birlikte PDF olarak yayınlamaktadır. Bu hesapları kullanmayı tercih eden vasi veya veliler dilerlerse tabloları veya bültenleri takip edebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git