GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

İsimtescil kapanacak mı?

İsimtescil kapanacak mı?

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonlarda yurt içi ve yurt dışı şirketlerin Türkiye ile bağlantısının kesilmeye çalışılmaktadır. Buna göre FETÖ’ye şu ana kadar milyarca liralık darbe vuruldu. İlk olarak iş adamlarının gözaltına alındığı operasyonlarda büyük finansal destek sağladığı düşünülen iş adamları tutuklandı. Son günlerde ortaya çıkan bir başka habere göre İsimtescil’inde Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantısının olduğu belirtilmektedir.

Buna göre şirketin FBS açılımının Fethullah Bilişim Sistemleri olduğu iddia ediliyor. Söz konusu konu hakkında net olarak detaylı bilgi bilinmiyor olsa da İsimtescil firması resmi internet sits ve sosyal medya hesapları ile FETÖ’ye finansal destek sağlamadıklarını ve aralarında hiçbir bağ olmadığını belirtmektedir. Peki son durum nedir?

Kayyum ataması yapılabilir mi?

İsimtescil’de yer alan verilere göre firmanın 550 binden fazla domaini ve 350 binden fazla müşterisinin olduğu belirtilmektedir. Şirketin kapanması ile yüz binlerce kişinin madur olacağı düşünülmekte olup bazı kaynaklarda kayyum atamasının yapılması ve müşterilerinin madur olmayacağı yazıyor. Peki böyle bir girişim yapılabilir mi?

İsimtescil firması incelendiğinde şirketin Türkiye’de değil Kıbrıs’da olduğu görülmektedir. Yani firmanın kapatılma kararının alınması ile İsimtecil’e kayyum atamasının yapılması zor olarak görünüyor çünkü şirketin genel merkezi Türkiye sınırları içerisinde yer almıyor. Ancak firmanın İstanbul’da müşteri hizmetleri şubesinin olduğu ve bu yüzden kayyum atamasının yapılabileceği gibi bazı kaynaklarda kayyum atamasının yapıldığı da belirtilmektedir. Yapılan tahminlere göre şirketin kapanması ile isimtescil sitesinin Türkiye’de yayından kaldırılacağı belirtilmekte fakat kullanıcıların ne yapacağı konusunda hiçbir bilgi bulunmamaktadır. İlerleyen günlerde konu netlik kazanacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ