GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

İsimtescil’e kayyum mu atandı?

İsimtescil’e kayyum mu atandı?

Son günlerde Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu belirtilen firmalar hakkında sorulan soruların sayısı bir hayli artmaya başladı. Webmasterlar ve internet ile ilgisi olan kişilerin ise en çok aradığı firmalardan bir tanesinin isimtescil olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz günlede yapılan açıklama ile İsimtescil firmasının sahibinin tutuklandığı belirtilmiş ve FBS açılımının Fethullah Bilişim Sistemi olduğu iddia edilmişti. İsimtescil firması söz konusu şahıs ile aralarında hiçbir bağlantının bulunmadığını iddia etse de yaptıkları açıklamalar işe yaramadı.

Bilindiği gibi İsimtescil’in genel merkezi Kıbrısta ancak İstanbul’da ofislerinin olduğu da biliniyor. Şirket tamamı ile Kıbrıs’ta olsaydı kayyum ataması gibi bir sürecin gündeme gelmesi olanaksız kalacaktı fakat şirketin İstanbul’da ofisi olması firmanın devlet tarafından kontrol altına alınmasına yetti.

Kayyum atandı

İsimtescil firmasının resmi internet sitesinde yer alan mail adresine konu hakkında posta atıldığında ya da ticket ile firmaya kayyum atamasının yapılıp yapılmadığı hakkında ileti gönderildiğinde şirket çalışanlarının ifadelerine göre İsimtescil’e kayyum atamasının yapıldığı ve firmanın kontrolünün devlete aktarıldığı belirtilmektedir.

Yine firma çalışanları şirketin tamamı ile devlete aktarıldığı için kapanma durumunun söz konusu olmadığını belirtmekte ve forumlarda yazılan haberlere göre şirketin kapanmasının olanaksız olduğunu en kötü ihtimal ile devletin İsimtescil’i satacağını belirtmektedir. Domainlerini son günlerde başka firmalara taşımak isteyen kişilerin pek çoğu firmanın devlete aktarıldığı haberini öğrenince transfer sürecinden vazgeçtiği de yapılan yorumlar arasında yer almaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ