GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

İstanbul borç para veren yerler

İstanbul borç para veren yerler

İstanbul’da senetle borç para veren kurumlar

Borç para verilen yerler ve borç para verme yöntemlerinden ve İstanbulda borç para veren yerlerden bahsettik.  Avrupa yakasında bulunan; Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ve Anadolu yakasında bulunan; Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve ilçelerinde senetle para veren kuyumcu ve firmalara başvurabilirsiniz.

Bankalardan kredi notu düşüklüğü, kırmızı kalem çekilmesi gibi herhangi nedenlerde acil para ihtiyaçlarının karşılanması için kredi alamayan kişiler çeşitli yollarla nakit para bulma arayışı içine girmektedirler. Acil durumlar için para ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda hemen bir bankaya gitmek olağan bir durumdur. Ancak bankalardan herkes istediği zaman kredi alamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bütün alanlardan faydalanmak üzere hemen hızlı bir şekilde acil para ihtiyaçlarının karşılanması mümkündür.Genelde bankaya kredi çekmek için gidenler kredi notlarının düşüklüğü nedeniyle kredi çekemeyince nakit problemlerini çözmek için alternatif kredi bulma ve para bulma arayışı içinde borç para veren yerlere de giderek şanslarını denemek isterler.

İstanbul’un hemen hemen her ilçesinde bulunan borç para verenler ile iletişime geçerek acil nakit ihtiyaçlarınızı çözebilirsiniz.

İstanbul’da acil para temini

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çoğu yerinde bazı firmalara senetle kredi hizmeti vermektedir.  İstanbul ilinde borç para veren yerler karşılıksız parayı hiçbir zaman vermezler bu gibi yerler senetle veya komisyonla kredi vermektedirler. Tefeci olarak adlandırılan yerler şirketler kurarak illegal işlerini resmileştirerek kişilerden ek olarak dosya masrafı gibi para talebinde bulunurlar. Kredi yöntemleri arasında son dönemlerde en fazla tercih edilen seçenekler den olan Senetle ve komisyonla para verenlere başvurma konusunda daha dikkatli olunmalıdır.

Senetle borç para verme  işlemlerinde klasik olarak borç para alımı ve senet üzerinden anlaşma sağlanır. Senetle alınacak olan kredilerde belirlenen faiz oranları ise yasal çerçevede uygulanmaktadır. Bankalarda uygulanan senet oranları ne ise o faiz oranlarına göre bir ödeme sistemi oluşturulmaktadır.

Acil para ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla gidilen bu gibi yerlerde boş senete imza atılmamalıdır. Tek senete imza attırmak gibi kurnazlıklara ise aldanmayınız. Boş senete imza atmanız halinde ürün satışı gösterilecek ve ödeyemeyeceğiniz kadar büyük miktar senete yazılarak ödemediğiniz durumda veya ödediğiniz halde mahkemeye verilecektir. Kâğıt üstünde her şey normal olduğu için mahkeme sizi haksız bulacak  haciz ve icra yoluna gidecektir.

Senetle para veren kuyumcular senetle altın verirler. Önceden daha çok kuyumcular tarafından yapılan bu işi yapan kuyumcuları günümüzde bulmak zordur. Şahıslar yerine kuyumculardan alınan senet ile yeri yurdu belli olan bir yerden para alımı daha güvenli gibi görünmektedir.  Para ihtiyaçlarınızın karşılanması için aile içinde bir çözümde bulabilirsiniz. Tüm bunlar yanında birde işiniz yok ise, bankaların hiçbiri kredi vermiyor ise borcunuzu ertelemeye çalışmalısınız. Taksitlendirme de ertelemeye bir ek seçenektir. Gerekirse ek iş yapmalı ama tefecilere asla ve asla itibar etmemelisiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Kemal dedi ki:

  Acil 40 tl ye ihtiyacim var donus yaparmisiniz

 2. Murat dedi ki:

  Acil 5000 TL ihtiyaç cim var

 3. Tekin dedi ki:

  Acil 15000 bin tl ye ihtiyaç var ulaşın

  1. Özkan dedi ki:

   Dönüş yapılan veya para veren oldu mu hiç

 4. Ertan dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var iki ay sonra geri doncem

 5. Ertan dedi ki:

  Acil 50000 tl ye ihtiyacım var martta geri odicem yardimci olursanız sevinirim

 6. Tahir dedi ki:

  Acil senetle kredi lazım 30 bin 5426823401

 7. İnanç dedi ki:

  Acil 4000 tl ihtiyacım var

 8. Ercan dedi ki:

  Acil nakde İhtiyacım var

YORUM YAZ