ESNAF KREDİSİ

Yeni iş kuranlara hangi bankalar kredi veriyor?Dükkan ve işyeri açma kredisi veren bankalar

İşyeri açıp kendi mesleğini, kendi patronluğunu yapmak isteyenler için ülkemizde çok çeşitli yöntemler vardır. Önemli olan sadece buna karar verebilmek ve riski göze almaktır. Bu aşamayı geçtiğiniz takdirde işyeriniz için gerekli rakamlara ulaşmanız zor olmayacaktır. Bunun için özel ve devlet bankalarının kredi seçeneklerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bu krediler sadece işyeri açanlar için hazırlanmıştır. Bu yüzden buna uygun belgeleri sizden istemek sureti ile kredilerinize onay verilmektedir. İşyeri kredisi veren bankalar açacağınız işyerinin ne kadar büyüklükte olduğunu, ticari hacmini göz önünde bulunduracaktır. Bu nedenle de çeşitli rakamlara kadar kredileriniz onaylanacaktır. İşyeri açmak için milyonlarca lira parayı kullanamayacaksınızdır.

İşyeri için kredi veren bankalar

Bireysel ticaretlerin geliştirilmesi için kredi seçenekleri hazırlayan bankalar, kurumsal faaliyetlerin artmasını, özel sektörün gelişmesini planlamaktadır. Devlet bankaları da bu anlamda özel çalışmalar yürütmeye devam etmektedir. İşyeri kredisi veren bankalar arasında; Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, FinansBank, VakıfBank ve Akbank bulunmaktadır. Ziraat Bankası İşyeri Kredisi: 120 aya kadar vadeli krediler sunulmaktadır. İşyerinizin ekspertiz rapor istenmektedir. Bu rapora göre çıkan değerin %75’ine kadar Ziraat Bankasından kredi alabilmektesiniz. Daha fazlası için bireysel ihtiyaç kredileri ile destekleme yapabilirsiniz. Bu kredinin onaylanması durumunda işyeri ve deprem sigortaları zorunlu olarak yaptırılmaktadır. Halk Bankası İşyeri Kredisi: 72 aya varan taksitlendirme ile 100.000 Türk Lirası kredi seçeneği bulunmaktadır. Aylık faiz oranı ise %1.29 olarak belirlenmiştir. Ekspertiz raporunun %50’si kadar kredi sunmaktadır. FinansBank: İşyeri kredisinden KKDF almamaktadır. Ekspertizin %75’ine kadar kredi kullanımına izin verilir. BSMV oranı ise %5 olarak belirlenmiştir. Akbank: Kredilerde 60 aya varan taksitlendirme seçeneği sunar. Taksitler eşit miktarlar ile ödenir. Sadece işyeri için değil konut ve işyeri adı altında bu kredi Akbank şubelerinde değerlendirilmektedir.

İşyeri Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Halk Bankası, İşyeri kredisi veren bankalar arasında en net şekilde faiz oranlarını belirten bankadır. Aylık faiz oranı %1.29’dur. Diğer bankaların sunduğu kredi seçeneklerinde şubelerde değerlendirilme yapılmaktadır.

İşyeri kredisi veren bankalara tüm banka şubelerinin Kobi danışmanlığı bölümünden başvuruda bulunabileceğiniz gibi, internet üzerinden de başvurabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close