Araç Finansmanı

Kamyon ve tır almak için kredi veren banka şubeleriKamyon almak için hemen hemen tüm bankalarda uygun vade ve faiz koşulları ile uygun krediler mevcut. Bankalar sıfır veya ikinci el kamyon almak isteyenler için kamyon kredisi kullandırır. Bu kredilerin vadeleri genel itibariyle 60 ay civarındadır. Bankalar kamyon almak için kredilerin yüzde yetmişbeşine kadar (%75) kredi kullandırabilir. Bazı bankalar da bu oranlar % 80 – % 85 civarında da olabilmektedir.

Tır, otobüs, kamyon, panelvan gibi araçlar ticari araç kapsamına girer. Bu sebeple kamyon kredisi almak için verilen krediler ticari araç kredisi kapsamı içerisindedir. Bankalar tarafından verilen kamyon kredisi yani ticari araç kredisi, ticari kurumlara, kobilere veya sanayi sektöründe hizmet veren küçük ve orta ölçekli firmalar bu kamyon kredisi kullanabilir. Bu kapsamda ticari faaliyet gösteren, gerçek ve tüzel kişiler bu krediyi kullanabilir.

Gerekli belgeler

  • Ticaret sicil gazetesi
  • Son 3 yıla ait bilançoyu gösteren kayıtlar,
  • Vergi levhası belgeler talep edilmektedir. Bankalar tarafından ilave belgeler istenmesi de mümkündür.

Kamyon ve ticari araç alırken dikkat etmeniz gereken koşullar ise, bankanın uygun faiz oranlarını sunması, aracınızın ve ticari araç kredisinin sigorta altına alınması, ödeme kolaylığı gibi banka tarafından sunulan fırsatlar aranmalıdır. Bankalar tarafından verilen ticari kredilere veya kamyon kredisine tüm banka şubelerinin müşteri temsilcilerine başvuruda bulunarak veya internet üzerinden online işlem yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.4 Comments

  1. Ben Ankara dan hafriyat işi yapmak için BMC pro 827 almak istiyorum fiyatları 60-70 bin tl arası kırkayak kamyon yardımcı olacak kişi arıyorum düzenli şekilde ödeme yapabilirim.sizlerden destek bekliyorum. Saygılar sunarım…..

  2. lojistik firmadinda calistirmak uzere 2 el atego model Mercedes kamyon almak istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close