GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Kendi hisselerini alabilecekler

Kendi hisselerini alabilecekler

Türkiye başta olmak üzere tüm ülkelerde bulunan şirketler hisslerini satarak buralardan gelir elde etmekte ve elde ettiği kazanç ile yatırımlar yaparak büyüme oranını daha da artırmaya çalışmaktadır. Fakat bazı firmaların bu konu yüzünden başı yandığı ortaya çıktı. Buna göre bilindiği gibi bazı şirketlerin hisselerini alan kişilerin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu tespit edildi. Polis ekipleri FETÖ’cü olduğunu tespit eden kişilerin sorgulamalarını yapmaya başlarken bu şahısların hisselerini ve ortaklıklarını inceleyerek söz konusu firmalar hakkında da soruşturmalar yapılmaktadır.

Fethullahçı Terör Örgütü ile alakası bulunmadığı halde hisselerini alan kişiler FETÖ’cü çıktığı için adı soruşturmalarda geçen şirketlerin kurtulması ve bu tip olaylardan yargılanmaması için bazı kolaylıklar sağlanmaya başlandı.

Vahdettin Ertaş’tan müjdeli haber

Sermaya Kurulu Piyasası Başkanı olan Vahdettin Ertaş bugün önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre askeri darbe girişiminin yaşanması ile piyasaların 22 Temmuz’a kadar zorluk çektiği fakat bu tarihten sonra tekrar eski işleyişine devam ettiğini belirten Vahdettin Ertaş her hangi bir çalışma yapmalarına gerek olmadığını belirtti.

Hisse alıcıları Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu tespit edilen şirketlere bazı haklar verileceğini belirten Vahdettin Ertaş, şirketlerin kendi sattığı hisseleri tekrar alabileceğini belirtti. Buna göre bu konudan yararlanmak isteyen toplam 55 şirketin harekete geçtiğini ve hisselerini tekrar almak için çalışma başlattığını duyurdu. Konu hakkında pek çok şirketin araştırma yaptığı ve hisselerini alacağı tahmin edilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ