GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,86
€ EURO → Alış: 4,54 / Satış: 4,55

Kobiler için 100 milyon euroluk kredi anlaşması

Kobiler için 100 milyon euroluk kredi anlaşması

Kobilerin yatırımlarını bankacılık yoluyla finansman edebilmeleri amacıyla Ülkemizde yeralan Yatırım ve kalkınma bankaları arasında kredi anlaşması yapıldı. Türkiye Kalkınma Bankasının Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) tarafından yapılan açıklamalarda Türkiye Kalkınma Bankası ile Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası arasında Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde 100 milyon euroluk kredi anlaşması imzaladı.

Kobiler 2017 yılında tüm yatırımlarını toptan bankacılık yoluyla yapabilecek

İmzalanan 100 milyon euroluk yeni anlaşma ile Türkiye’ de Kobi statüsünde yer alan mikro ölçekli, küçük ölçekli ve orta ölçekli işletmelerin yatırımlarının finansmanlarını bankalardan yapılabilmesi sağlanacak.  TSKB yani Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın KAP’ta yer alan açıklamasında da aynı şekilde kobiler için 100 milyon euroluk kredi temininin yapıldığını bildirildi. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından AKKB’den Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı geri ödeme garantisi altında 100 milyon euro tutarında kredi ile kobiler tüm yatırımlarında ihtiyaç duydukları finansman erişimine toptan bankacılık yoluyla gidebilecekler.

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde temin edilen kredi, toptancı banka (APEX bankası) olarak, TSKB tarafından finansal kiralama şirketleri aracılığıyla kullandırılacak. İlgili kredi enerji ve çevre kredisi adıyla 12 yıl vadeli olarak Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde temin edilebilecek.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ