KOSGEB

KOSGEB 2018 Sıfır Faizli Kredi için Anlaşmalı BankalarBu bankalar, Akbank, Halkbankası, Garanti Bankası, Denizbank, Vakıfbank,  QNB Finansbank, ve İş Bankası dır. Bu bankalardan faizsiz KOSGEB kredisi çekmek isteyen müşteriler 23 ARALIK 2016 tarihinden sonra banka şubelerini ziyaret ederek başvuru yapacaklar ve başvuruları banka tarafından onaylananlar faizsiz kredi desteğinden faydalanabilecekler.

KOSGEB ANLAŞMALI BANKALAR MART 2018

Kosgeb daha önce belirttiği üzere, KOSGEB’in ön onay vermiş olması, bankanın da onay vereceği anlamına gelmemektedir. Bankalar başvuruları bankacılık teamülleri, kredi politikaları ve mevzuata göre değerlendireceklerdir.  Yine bankaya bugüne kadar herhangi bir beyanname vermeyen, banka ile arasında kobi kredisi çekmek için yapılmış bir ticari kredi anlaşması bulunmayan kişiler KOSGEB Faizsiz KOBİ Kredisi çekemezler. Bu kapsamda anlaşmalı bankalara başvuru yapan KOBİ esnafımızın bankaların talep ettiği evrakları hazırlaması ve bankadan onay alması şarttır.

kosgeb anlaşmalı bankalar 2017
kosgeb anlaşmalı bankalar 2018

2018 yılında yine Sıfır faizli kredi desteği için 9 banka şubesi belirlendi bu bankalar yukarıda ki görselde görüntülenmektedir. Sıfırfaiz2017.kosgeb.gov.tr sayfasından yapılan başvurular 20147 Yılı MART ayından sonra esnaflarımız bu bankalara Ticari KOBİ kredi başvurusu yapacaklar. Bankalarca uygun görülen başvuruların faizlerini KOSGEB ödeyecek.

Kefalet desteği olarak ise, 2018 yılında aşağıda ki kuruluşlarla protokole varıldı ve kefalet desteğini bu kuruluşlar karşılayacak.

  • Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB)
  • KGF Kredi Garanti Fonu

ANLAŞMALI KAMU BANKALARI : Tc.Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halkbank

ANLAŞMALI ÖZEL BANKALAR : QNB Finansbank, Denizbank, İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası

Başvurusuna onay alan vatandaşlarımız hemen KOSGEB anlaşmalı bankalara faizsiz kredi başvurusu yapabilirler.24 Comments

  1. merinos koyun istiyorum 120 veya 200 tane köye dönüp hayvancılık yapmak istiyorum.daha öncede proje yaptırdım kredi vermediler.600 tl verip üye olduk 2011 yılından beri bekliyorum.koyun verilmedi.

  2. Eğitime neden Kosgep kredileri kullanamıyoruz.merak ediyorum sadece esnaf mı olmak gerek odaya kayitliyiz.egitim sektöründe ufak okullarda var.kolejler gibi büyük değiliz çok para kazanmiyoruz.ekonomik kriz yüzünden bu sürü öğrenci kaybettik.niye bizler Kosgep kredisine müracaat edemiyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close