GÜNCEL

Köye dönüş yardımı kredisiDevlet desteği ile Tarım ve Hayvancılık sektörüne geri dönmek isteyenler için Köye dönüş hibesi hakkında bilgilere yer verdik.

Köye Dönüş Projesi

Köye dönüş projesi

İster köye dönün, isterseniz köyde yaşamaya devam edin. İsterseniz çiftlik kurup, büyükşehirlerde yaşayın. Tarım ve Hayvancılık alanında girişimcilik örneği gösterin. Üretin. Ülkemize katkıda bulunun. Meslek sahibi olun. Yeni bir iş kurun. Ailenizin geçimini tarım ve hayvancılıktan kazanın diye;

  • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hibe ve teşvik kredileri veriyor,
  • Devlet destekli iş kurma kredisi veriliyor,
  • KOSGEB Girişimcileri her alanda destekliyor,
  • TKDK Kırsal kalkınmayı destekliyor.

Devlet tarafından köye dönüş yardımı kredisi ve tarım ve hayvancılık alanında hibe kredi ve faizsiz kredi veriliyor.

Sadece siz üretin, meslek sahibi olun, ülkemize katkıda bulunun diye. Yapmanız gerekenler ise çok basit, iş planı hazırlayın. Onay alın ve Devlet tarafından verilen hibe ve teşvik kredilerinden yararlanın.

ciftci-aileye-300-damizlik-koyun
ciftci-aileye-300-damizlik-koyun

300 Koyun Hibesi Müracaatlar Başladı(Başvuru Sayfası)

Köye dönüş projesi kapsamında verilecek 300 koyun hibe projesi için başvurular, 21 Şubat Çarşamba günü açılan ekran üzerinden yapılmaya başlandı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) aracılığıyla gerçekleştirilen başvurularda proje şartları da kısa bir sunum halinde çiftçilere sunuldu. Bu kapsamda, hayvancılıkla uğraşan ve bazı imkanlara sahip olup da uğraşmak isteyen çiftçilerin araştırdığı 300 koyun projesi başvuru linki;

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Köye dönüş projesi kapsamında 300 damızlık koyun

Köye dönüş projesi kapsamında 2018 yılında da yeni haberler gelmeye devam ediyor.Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba köyden kente gitme hem maaşını al hemde kendi işinin patronu ol projesi ile ilgili geniş kapsamlı açıklamarda bulundu.

Çiftçiye verilecek 300 tane hibe damızlık için sosyal ve milli sütü artırma pojesi olarak bakılıyor.Her bir çifçiye 300 adet damızlık süt koyunu verilecek ve ayrıca koyun hibesi alan her çifçi asgari ücret ödemesi yapılacak.Çiftçi bu sayede hem hayvanına bakacak hemde devlet garantisi kapsamında maaşını alacak.Yetişitirlen damızlıklara satılacakları zaman devlet fiyat garantisi verecek. Birkaç ay içersinde süt besiciliği için çifçi hayvanları kullanmak istemese devlete 700-800 lira ya geri verebilecek bu da 1 yılda en az 21o bin lira çiftçinin cebine kalabilir.Bu destekten yararlanmak isteyen çiftçiler için aşvuru tarihi birkaç hafta içersinde sitemizde duyurulacaktır.

 

Köye geri dönüş yardımı projesi ve kredileri

Köye dönüş yapmak adıyla, Devletten yardım isteyen, herhangi bir alanda hiçbir girişimi bulunmayan köylülere, çiftçilere herhangi bir para yardımı, köye dönüş kredisi veya parası verilmemektedir. Köye dönüş yardımı alabilmek için, iş projesi ile Devlet kurumlarına başvurmalısınız. Örnek vermek gerekir se, KOSGEB’ den kredi alabilmeniz için, Kosgeb kursuna katılarak sertifika almanız ve bu sertifika ile kosgep desteklenen sektörlerde iş planı hazırlamanız ve bu plan doğrultusunda kosgeb hibe kredi başvurusu yapmanız yeterlidir.

Köye geri dönüş hibesi ve Devlet Destekleri

  • Köye dönerek hayvancılık veya tarımla uğraşmak için 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi yeterli olur mu?
  • 35 yaş altında bulunan gençlere 30 bin lira faizsiz kredi ve 50 bin lira faizsiz kredi veriliyor.
  • Esnaflara Devlet destekli Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi aracılığı ve Halkbank tarafından 30 bin lira faizsiz kredi veriliyor.
  • Küçükbaş hayvancılık için, Ziraat Bankasından 7 yıl sonra geri ödemeli koyun, inek, keçi alımı için kredi veriliyor. Bu krediden faydalanmak için Tarım il veya ilçe müdürlüklerine başvurmanız gerekiyor.

Köye geri dönüş yardımı yol parası

Köye dönüş yardımı ve yol  parası alabilmek için, bağlı bulunduğunuz il veya ilçe Belediye Başkanlıklarına ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kurumlarına köye dönüş yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.87 Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close