HAYVANCILIK VE TARIM

Koyun hibe kredisi veren bankalarİvesi, Hemşin, Karayaka, Tuj, Sönmez, Bafra, Acıpayam, Menemen, Katahdin, İle de France, Malya, Tahirova, Konya Merinosu, Karacabey Merinosu, Dağlıç, Kangal, Karaman, Sakız, Kıvırcık,  Kamerun, Texel, Dorper, Doğu Friz, Charollais, Merinos, Romanov, Suffolk, Lacaune, BAFRA, ASAF, KARACABEY MERİNOSU, MENEMEN,  CORRIEDALE, Targhee, Dorper, Shrophire, Suffolk, ORTA ANADOLU MERİNOSU, COLUMBIA, ALMAN SİY.BAŞ.ET KOY gibi koyun cinsleri için verilen Koyun almak için kredi ve devlet desteğini inceleyeceğiz.

Ayrıca 2018 yılında köyüne dönene 300 Koyun Hibesi ile ilgili yazımızı linkten okuyabilirsiniz.

Devlet destekli koyun alma ve geri ödemesiz koyun hibesi

Devlet destekli koyun alma kredisi çekmek istiyor iseniz, ilk uğramanız gereken yer, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleridir. Buralara yapacağınız başvuru sonucunda, Devlet destekli 30 bin lira hibe kredi alabilirsiniz. Ancak bu krediden faydalanmak için kısa bir süreniz var. Çünkü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce verilen 30 bin lira geri ödemesiz koyun alma kredisi 30 gün süre ile veriliyor ve başvurular şuan itibariyle devam ediyor.

30 bin lira küçükbaş hayvan alımı hibe kredisi nasıl alınır?

Devlet destekli koyun alma kredisi kullanarak 30 bin lira geri ödemesiz krediden faydalanmak istiyorsanız, kendinize özel küçükbaş hayvancılık kredisi projesi hazırlamalı veya En az 40 baş sürü (38 adet dişi, 2 adet erkek) içerikli küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projesi ile genç çiftçi kredisine başvurmalısınız. Başvuruların nasıl yapılacağı ve nasıl koyun kredisi alınacağını genç çiftçi hibe kredisi isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu koyun alma kredisi veriyor

Yine Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gibi, TKDK’ da koyun almak isteyenlere, küçükbaş hayvan alımı, koyun ve keçi yetiştiriciliği için %65 oranlarında hibe ve devlet desteği sağlıyor.  Kırsal Kalkınmayı destekleme kurumu destekleri bununla da kalmıyor. TKDK, çiftçilere %50 ile %65 oranında hibe vermektedir. 42 ilimizde, Küçükbaş ve Büyükbaş hayvancılık, süt ve et besiciliğine (kırmızı ve kanatlı eti); işleme ve pazarlama sektöründe et, süt, meyve-sebze ve su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına; küçük çiftçilere yönelik olarak ise kırsal ekonomik faaliyetler kapsamında arıcılık, seracılık, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, yerel ürünler ve el sanatları ile kırsal turizm ve kültür balıkçılığına yönelik yatırımlara destek verilmektedir. IPARD ve IPARD2 projesi kapsamında hayvancılık kredisi ve desteklemeleri devam etmektedir.

Koyun kredisi faiz oranları ve kredi hesaplaması

  • 50 bin lira 48 ay vadeli koyun alma kredisi veren bankalar ve faiz oranları,
  • 100.000 TL. 61 ay vadeli küçükbaş koyun keçi alma kredisi hesaplama,
  • 50.000 TL. 120 ay vadeli krediler,

Koyun besiciliği için kredi veren bankalar ve Ziraat Bankası

Devlet destekli hayvancılık kredisi veren en önemli banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat bankasından devlet destekli olarak koyun alma kredisi alabilirsiniz. Ziraat bankası şuan itibariyle çiftçilere 100 bin lira faizsiz kredi vermeye hazırlanıyor. Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın ÇELİK’ in açıklamalarına göre 30 bin lira hibe kredi haricinde çiftçilere küçükbaş hayvancılık veya büyükbaş hayvancılık gibi tarımsal faaliyetlere Ziraat Bankasından 100 bin lira faizsiz kredi verilecek. 30 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz hayvancılık kredisi koyun almak için kredi olarak kullanılabilecek.

Koyun yetiştiriciliği için kredi istiyorsanız;

  1. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurun ve 30 bin lira hibeden yararlanın. (GEÇ KALMAYIN)
  2. Ziraat Bankasından küçükbaş hayvan kredisi alın. Detayları Ziraat Bankası küçükbaş hayvan kredisi sayfasından okuyun.

Sitemiz üzerinden en uygun koyun ve keçi kredisi veren bankalara Devlet Destekli faizsiz ve geri ödemesiz kredilere ulaşabilirsiniz.16 Comments

  1. Degerli yoneticiler yapmak istediginiz guzel seyler ama bunu sadece bu siteleri bilenler ve hali vakti yerinde olan insanlar aliyor bunun icin koyde ve kente geliri dusuk insanlari koy muhtarlari mahalle muhtarlari ve azalar bu kisilere lutfen destek verin Allah yar ve yardimciniz olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close