BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Kredi Çekip ÖdememekFakat ne yazık ki ülkemizde ki vatandaşların çoğu kredilerini çektikten sonra borç ödeme konusunda çoğu zaman sıkıntılar yaşayabilmekte ve zor zamanlar da geçirebilmektedir. Böyle durumdan kurtulabilmeniz adına mutlaka Banka ile görüşerek borcunuzu ödemeniz adına biraz daha süre vermelerini isteyebilirsiniz.

Aksi takdirde Kredi Çekip Ödememek ile hacizlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmanız olası yaşanabilecek durumların başında yer alıyor. Herkesin sorduğu soru Kredi borcumu ödemezsem ne olur sorusudur. Her geçen gün ihtiyaç kredisi kullanımlarında bir artış yaşanmaya başlamaktadır. İhtiyaç kredileri ile vatandaşlar günlük hayatta ki tüm borçlarından kurtulmakta ve alınan kredileri de kurtarıcı olarak görmektedir. Fakat bu sefer bankaya borçlanan Kredi kullanıcıları borçlarını ödemekte de epey bir zorluk çektiğinin altını çizebiliriz. Yeni dönemde Bankalar nezdinde yaşanan yeni yapılanmaya rağmen tüketiciler hala borcunu ödemiyor ya da ödeyemiyor ise ilk aşamada banka müşterisine ihtar çekmektedir. İlk ayda ihtar yiyen kredi kullanıcısı ikinci ay aynı şekilde yeniden borç ödememe de diretiyorsa Banka yasal takip için son bir uyarıyı gerçekleştirmektedir.

Kredi taksitlerini ödemezseniz ne olur?

Yapılan ikinci uyarıdan sonra yeniden herhangi bir hareketlilik olmaz ve kredi borçlusu borcunu ödemezse Banka borcun takip işlemlerini yasal temsilcisine ilk üç ayın sonunda devreder. Üstüne üstlük yasal takip başlamasının yanı sıra avukat masrafları da alacak dosyasının içerisine eklenmektedir.

Kredi Çekip Ödenmezse Bankanın kara listesine adınızın eklenmesi mümkün olacak durumların başında yer almaktadır.  Eğer bir kişi kara listeye girmiş ise yeniden kredi kart kullanması ya da kredi imkânlarından yararlanması pek mümkün olmayacaktır. Bu sebeple vatandaşlar açısından bakıldığında kara liste insanı zorlayacak ve daha fazla kötü duruma sokacak durumların başında yer almaktadır diyebiliriz. Çünkü bankaların çoğu kara liste içerisinde yer alan kişilerin kredi kart ya da kredi başvurularını incelemeler sonrasında ret etmektedir.

Kara listeden sonra uygulanacak yaptırımlar

Adınızın kara listeye eklenmesinin ardından banka için yasal takip işlemleri de devam ettirilecektir. Buna göre banka parayı alana ve borcun tamamen kapatılana kadar yasal yollara sürekli olarak başvuracağını söyleyebiliriz. Bankalar çoğu zaman hukuki süreçten faydalanarak haciz işlemlerinin de devreye girmesine neden olabilmektedir. Fakat şöyle bir durum var ki bankalar borçlarınızı ödeyemediğinizi söylediğiniz anda yeniden bir ödeme planı çıkartarak ödemelerinizi yapmanız için sizlere bir teklifte bulunacaktır. Bu sayede kredi borçluları da banka tarafından iletilen bu teklifi değerlendirerek Kredi borcunu ödeme yollarına başvurabilir.

Fakat borç ödememe konusunda hala kararlıysanız banka ile yoğun bir mücadele vermeniz gerekecektir. Çünkü Banka ilk üç ayın sonrasında yasal haklarına başvurarak parasını alabilmek için tüm yolları denemekte ve borçluları daha da fazla sıkıntıya sokmaktadır.One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close