KREDİ NOTU

Kredi Notu Öğrenme Ziraat Findekse İhtiyaç DuymadanTürkiye’nin en yenilikçi bankası konumunda olan Ziraat Bankası, aktif ettiği son teknolojik sistemleri ile müşterilerine olanaklar sunmaya devam ediyor. Devlet Bankası olmasından dolayı müşterilerine çeşitli devlet destekli krediler de veren banka, bu konuda oldukça başarılı işlere imza atmıştır.

Ziraat Bankası teknolojik sistemlerini sunarken ayrıca herhangi bir şart veya koşul koşmaz. Ayrıca biliyoruz ki her bankadan kredi çekerken, kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Kısaca kredi notu bireyin geçmişteki bankalar üzerinden çektiği kredileri, aldığı kredi kartlarının ödemelerini gösteren bir puanlama sistemidir. Bu puanlama sistemine göre kişinin ödemesini güvenilir yapıp yapmadığı kontrol edilir ve kredi onay bu sürece göre devam eder.

Kredi notu iyi olmayan bireyler, maalesef ki başta Ziraat Bankası olmak üzere herhangi bir bankadan kredi çekemez. Doğal olarak kredi notunu yükseltmesi için, bazı teknikler uygulaması gerekir ve öncelikli olarak tüm borçlarını mutlaka tamamen ödemesi lazımdır. Buna ek olarak kredi notları da Findeks üzerinden öğrenilmektedir. Findeks üzerinde yer alan puanlama sistemini sizler ücretli olarak öğrenebilirsiniz. Tüm bunların dışında ayrıca kredi notu öğrenme ziraat uygulaması da, sizlerin kredi notunuzu öğrenmenize yardımcı olacaktır. Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu bu sisteme ise, sadece banka müşterileri ulaşım sağlayabilmektedir. Findeks’in 7.50 TL civarına sunduğu bu sorgulama sistemini, Ziraat Bankası sadece 5 TL’ye sunmaktadır. Yani çok karlı bir şekilde sizler kredi notu sorgulaması yapabilir ve kredi sürecinizi de buna göre aktif edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Findeks Kredi Notu

Ziraat Bankası sanılanın tamamen aksine gidere, harika bir uygulamayı başlattı. Buna göre artık herkes kredi notunu sadece 5 TL tutarına öğrenebilecek ve daha sonra kredi notu hakkında detaylı olarak bilgiye sahip olabilecek. Yapılacak olan işlemlerin oldukça basit süregelmesi ile beraber, alınan ücretin çok düşük olması da, sizlere sunulan bir ayrıcalık olacaktır. Banka’nın aktif ettiği Ziraat bankası risk sorgulama sistemi, tüm Ziraat Bankası müşterilerine günün her saatinde sunulmaktadır.

Ziraat Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Şimdi aktaracağımız kredi notu sorgulama sistemi, sadece Ziraat Bankası İnternet bankacılığı için geçerli olmaktadır. İlk olarak Ziraat Bankası internet bankacılığına T.C kimlik numaranız ve sizlerin özel olarak belirlediği şifre ile giriş yapıyoruz. Daha sonra sol kısımda bulunan menü alanından ‘’Çek ve Risk Raporu’’ alanına tıklıyoruz. Gelen ekranda sizlerden T.C kimlik numarası, ad-soyad ve rapor detayı gibi bilgiler istenmektedir. Son olarak onay vermeniz durumunda ziraat bankası kredi derecelendirme notu ekrana gelecektir. Ayrıca sorgulanan kredi notu, sizlere SMS olarak da gelecektir.

Ziraat Mobilden Kredi Notu Öğrenme

Az öncede belirtmiş olduğu gibi kredi notu sorgulaması yapmak için, Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Banka müşterisi olmayan kullanıcıların bu sorgulamayı yapma gibi bir durum yoktur. Ayrıca Ziraat Bankası kredi notu sorgulama için öncelikli olarak sizlere kayıtlı olan kullanıcı kodu ve şifre ile, mobil bankacılık sistemine giriş yapıyorsunuz. Mobil bankacılığa giriş yapmanızın devamında, sol kısımdan menülere gelmeniz gerekiyor. Daha sonra risk raporu alanına geçiş yapılmalıdır. Sizlerden istenen onay metinlerine de onay vermenizin devamında, risk raporu sorgulama ekranı gelir ve sizlerin kredi notu yazar. Bu sayede sizler çok kısa süre içerisinde kredi notunuzu öğrenmiş olursunuz. Üstelik nerede olursanız olun, sorgulama için sadece internet bağlantınızın olması yeterlidir. Banka risk raporu ücretsiz uygulaması ile beraber sizlere oldukça pratik çözümler sunmaktadır.

Kredi notu sorgulaması yapmak için, tüm Ziraat Bankası müşterilerini bu sisteme bekliyoruz. Kredinizin neden çıkmadığını, kredi kartınızın neden onay alamadığını ya da bankalar ile yaşadığınız her türlü sorunun kaynağını bulamıyorsanız, bireysel kredi notu öğrenme ziraat ile beraber risk raporu sorgulaması alabilirsiniz. Kredi notunuza baktıktan sonra kredi alma süreciniz biraz da olsa hızlanacaktır. Risk raporunda geçmişte hangi bankalar ile sorun yaşadığınızı, kredi kartı borçlarınızı vb gibi tüm durumları öğrenebilirsiniz. Ziraat kredi notu sorgulaması yaptıktan sonra kredi notunuz iyi seviyede fakat kredi alamıyorsanız, bankayla görüşmenizi öneririz. Çünkü her bankanın kredi verme süreci, değişkenlik göstermektedir. Örneğin 1300 kredi notuna başka bir banka kredi vermiyorsa, Ziraat Bankası bu kredi notuna kredi verebilir. Bu yüzden kredi notu sürecinden sonra uzun bir araştırma yapmanızı öneririz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close