GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Küçükbaş hayvancılık kredisiKoyun keçi yetiştiricilerine kredi veren bankalar

Küçükbaş; koyun ve keçi alarak köye yerleşmek isteyenlere besicilik ve süt hayvanı kredisi veren bankaları araştırdık. En düşük faizleri tespit ettik ve sizler için paylaşmaktayız. Koyun ve keçi bakacak kişilere öncelikle besicilik amacıyla kredi çekmelerini, koyunların yılda 2 kez kuzulaması nedeniyle, kuzulu koyun almalarını tavsiye etmekle başlamak istiyoruz. Küçükbaş hayvancılık geçmişten bugüne yegane mesleklerden biridir. Üreticilerin vazgeçemediği, büyük sermaye gerektirmeyen, emek isteyen zorlu mesleklerden biridir. Büyükbaş hayvancılığa oranla daha fazla emek gerektiren bu iş için devlet teşvik kredileri ile üreticiyi desteklemektedir. Devlet destekleme kredisi kapsamında üreticiyi yerli üretime teşvik etmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktadır. Eğer kendi yeriniz var ise ve 2-3 yıl içinde 40-50 bin lira para kazanabileceğiniz başka bir işiniz yok ise küçükbaş hayvan bakabilirsiniz.

Bugün 100 koyun ile işe başlasanız, 1 yıl sonunda koyunlar 2 kez kuzulayacağından en az 200 kuzunuz olacaktır. Tabi bu hayvanların bakım giderleri, çoban parası vb. hususları da hesaba katmalısınız. İnek beslemek istiyor iseniz; büyükbaş hayvan kredileri isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Hayvancılık kredisi nasıl alınır? isimli makalemizde, tüm hayvancılık kredileri anlatılmaktadır. Küçükbaş hayvan alımı için birçok banka kredi vermektedir. Bunların başında en iyi kredi imkanını sağlayan banka Ziraat Bankasıdır.

Ziraat Bankasından Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi

Ziraat Bankası küçükbaş süt hayvanı yetiştiriciliği ile uğraşan üreticiler için aşağıda yazılı giderler için kredi vermektedir.  Koyun yetiştirmek isteyenler için en az 50 baş; Saanen, Kilis, Damascus, Ankara ve Kıl keçisi yetiştiriciliğinde en az 25 baş kapasite ile üretim yapan veya en az bu kapasiteler ile yeni işletme kurmak ya da mevcut hayvan sayılarını bu sayılara çıkarmak isteyen üreticilerine Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredileri verilmektedir. Ziraat bankası en düşük faizli kredi veren bankadır. Ziraat Bankası Küçükbaş Besicilik için; 100 baş ve üzerinde küçükbaş hayvan ile besi işletmesi kurmak veya işletme kapasitesini 100 baş ve üzerine çıkarmak isteyen üreticilerine Küçükbaş Besicilik Kredisi vermektedir. Kredi özellikleri aşağıdaki gibidir;

Şekerbank

Ziraat Bankası gibi Şekerbank’ ta üreticiyi desteklemek amacıyla küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık kredisi vermektedir. Şekerbank Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmeleri tarımsal ekipman alımı traktör haricinde, hayvan alımı dahil hayvan barınağı ile yem deposu yapımı, süt sağım ve soğutma tankı alım veya bakımı için harcanacak giderler ile kaba yem alımı kesif yem ve süt yemi gibi ihtiyaçlarınızı kolayca karşılamak için Şekerbank küçükbaş hayvancılık kredisi vermektedir. kolayca karşılıyor.

Gerekli belgeler

 • ÇKS Belgesi veya Çiftçilik Belgesi,
 • Hayvan varlığına ilişkin Belge veya belgeler (İşletme Tescil Belgesi)
 • Nüfus cüzdanı
 • Varsa, diğer gelirlerine ilişkin belgeler
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Faiz oranları

Küçükbaş hayvan kredisi faiz oranları, çekmek istediğiniz kredi miktarına ve vadeye göre değişmektedir. En güncel kredi oranlarını banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. Ziraat bankasının ortalama faiz oranı %5’tir. Koyun ve keçi almak için kredisi başvurusunda bulunmak istiyor iseniz, tüm banka şubelerinden başvuru yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Aşkın yıldız dedi ki:

  Koyun almak istiyorum

 2. murat aydın dedi ki:

  arkadaşlar 150 koyun almak istiyorum kredi alan arkadaşlar var mı nasıl bir yol izlemeliyim

 3. Necdet cicek dedi ki:

  Küçükbaş koyun almak istiyorum 100

YORUM YAZ