GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,75 / Satış: 3,77
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,67

Memura ve emekliye maaş müjdesi

Memura ve emekliye maaş müjdesi

Kurban Bayramına artık sayılı günler kaldı. Bu sene bilindiği gibi kurban bayramı 12 Eylül tarihi ile başlayacak. Hükümet memur ve emeklilerin elini bollaştırmak için bazı çalışmalar yapmaya başladı. Bilindiği gibi memurlar maaşlarını her ayın 15’inde almaktadır. Fakat Kurban Bayramı 12 Eyül’de olacağı için bu durumdan muzdarip olan pek çok memur kurban alamıyor. Aynı zamanda SSK ve Bağ-Kur’dan emekli olan vatandaşlarda maaşlarını her ayın 16’sı ila 28’i arasında almaktadır. Bu durumdan dolayı madur olan emeklilerinde bir bölümü kurban alamıyor.

Memurların ve emeklilerin kurban kesebilmesi ve bayram öncesinde ellerinde bir miktar ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için paralarının bulunması için çalışmalar yürütülmeye başladı.

Maaşlar önce yatabilir

Yapılan görüşmelere göre memur ve emekli maaşlarını Kurban Bayramı vesilesi ile erken yatması gündeme geldi. Buna göre emekli ve memurların maaşı Eylül ayının ilk haftası içinde yatabilir. Bu durum ile memur ve emeklilerin para ihtiyaçlarının karşılanabilmesine olanak sağlanacak.

Görüşmeler şu an için net değil ancak çalışmalar hız kazandı ve maaşların tamamı yetiştirilmeye çalışılıyor. Maliye Bakanlığı konu hakkında gerekli merciler ile görüşmeye devam etmektedir. Yapılan tahminlere göre memurların, SSK ve Bağ-Kur emeklilerin maaşı Kurban Bayramı gelmeden yatırılacak. Bu sayede hayvancılık ile uğraşanların da daha çok mal satması için çalışmalar yürütülecek. Emekli ya da memurlar ellerinde yine birikintisi olmadığı için kurban kesmeyecek vaziyette olsalar bile hükümet bayram öncesi vatandaşların madur olmaması için ellerinde para olmasını istiyor.Bir önceki yazımız olan 2016 Eylül finans piyasalarında son durum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Turizm kaybına memur desteği
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ