GÜNCEL

Memurlara faizsiz krediMemurlara maaş karşılığı kamu personeli özel kredi veren bankalar, devlet bankalarınca sunulan kamu personel fırsatları, 0 faizli krediler ile teşvikleri inceleyeceğiz. Devlet teşvikleri sayesinde, aylık veya yıllık bazda, herhangi bir faiz ödemesi alınmayan, teşvik kredisi kapsamında değerlendirilen krediler faizsiz kredilerdir. Bu kredilerden, devlet desteği ile faiz alınmamaktadır.

Devlet tarafından, bazen kamu bankaları ile bazense diğer özel banka ve finansman kuruluşları ile teşvik kredileri verilmektedir. Bu kredilerden faydalanmak isteyen memurlara sıfır faizli kredi verilmektedir. Devlet memuru olan veya 0 faizli kredi çekmek isteyen her türk vatandaşı, kamu tarafından belirlenen özel ve genel şartları taşıması halinde 0 faizli kredi imkanlarından faydalanabilmektedir.

Kosgeb Devlet Destekli sıfır faizli 100 bin lira kredi

Bilindiği üzere, KOSGEB tarafından, iş kurmak isteyen girişimcilere 0 faizli kredi verilmektedir. Bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin, iş planı hazırlayarak Kosgeb’ e kabul ettirmeleri ve faizsiz kredi onayı almaları gerekmektedir.

Devlet memurlarının bir çoğunun maaşları Devlet bankaları tarafından verilmektedir. Bu kapsamda, devlet memurlarına en uygun krediler Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbankası şubelerinden verilmektedir. Öyle ki bu şubelerden ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya otomobil kredisi talebinde bulunan memurlardan, maaş bordrosu gibi belgeler talep edilmemektedir. Memurların bu bankalardan kredi çekebilmeleri için kamu personeli kimlikleri ile başvurmaları yeterlidir.

Kredi kampanyaları

Kamu personelleri için Devlet bankalarınca veya özel bankalarca kamu personeline özel kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bazen bu kredi kampanyaları 0 faizli, faizsiz olabilmektedir. Kamu personeline faizsiz kredi kampanyası düzenleyen bankalara başvuruda bulunan personellere, kredi şartlarını taşımaları halinde faizsiz kredi verilebilmektedir.

  • Odeabank memur kredi başvurusu için; Odeabank kredi başvurusu,
  • Ptt anlaşmalı memur kredisi için; PTT kredi başvurusu,
  • İş bankasınca verilen memur kredileri için; İş Bankası,
  • Vakıfbank kamu personeli kredisi için; Vakıfbank,
  • Garanti bankası memur kredisi için; Garanti bankası kredi başvurusu,
  • Ziraat Kamu personeline özel kredi başvurusu için; Ziraat bankası kredi başvurusu yaparak kredi alabilirsiniz.

Sizde sitemiz üzerinden memurlara en uygun kredi veren bankalara başvuruda bulunabilir, kamu personeline tanınan memurlara faizsiz kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close