GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Mortgage peşinatı için ihtiyaç kredisi

Mortgage peşinatı için ihtiyaç kredisi

Mortgage kredisine peşinat bulma yolları

Ev sahibi olmak isteyenlerin kredi ile ev alacakların muzdarip olduğu bir konuda % 25 oranında peşinat ödemesi şartıdır. Önceden satın alınacak olan evin değerinin tamamına konut kredisi çıkıyordu. Günümüzde artık her banka satın alınacak konutun % 75 ekspertiz değerine göre kredi verdiğinden, geri kalan % 25 lik kısmını peşinat olarak istemektedir. Konut kredisi için peşinat bulma yollarından birisi bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi almak olabilir. Bankaların 36 ay vadeli olarak verdiği ihtiyaç kredilerini çekerek konut kredisi almayı düşündüğünüzde gönlünüze göre istediğiniz ev bulduğunuz zaman bu parayı kullanabilir bankaya peşinat olarak verebilirsiniz. Kendi adınıza bir kredi olmasını istemiyorsanız o halde peşinat ödemesini için sizde aile fertlerinizin birisinin üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Aile bütçeniz iki krediyi eş zamanlı olarak ödeyebilecek durumda ise eşiniz ihtiyaç kredisi alabilir bu parayı mortgage için peşinat yapabilirsiniz.

Uzun vadeli ve düşük faiz oranlı ev kredilerinde ödeme planı çok önemli. İlerleyen zamanlardaki bütçe tahminlerinize göre artan taksitli, azalan taksitli, esnek ödemeli, ara ödemeli gibi birçok mortgage kredi çeşitlerini almak uzun vadede geri ödeme zorluğu yaşamamanız için yaşamsal öneme sahip.

Bir diğer birikim yolları da altın, BES veya dövize yatırım yaparak para birikimi yapabilirsiniz. Uzun vadeli bir konut kredisinde ayrı bir ihtiyaç kredisinin ödemesi sizi zora sokacağından peşinatı daha önceden bulmalı, para birikimi yapmalı, bankalarda mevduat hesabı açarak eşinizle birlikte ortak birikim hesabı açarak mevduat faizinden yararlanabilirsiniz.  Ek iş yapabilir ek gelir elde ederek birikim yapabilir, bunların haricinde de arabanız varsa satabilir bunu peşinat olarak kullanabilirsiniz.Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ