GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Motorine yine zam geliyor

Motorine yine zam geliyor

Akaryakıt dağıtım şirketleri aldıkları karar ile motorin, lpg, benzin gibi yakıt türlerine zam veya indirim uygulamakta ve söz konusu görüşmeler gece yarısı itibari ile uygulanmaya başlamaktadır. 13 Ağustos 2016 tarihi ile motorine 8 kuruluşluk bir zam yapılmış ve dizel araç sahipleri isyan etmişti. Uzun süredir motorine zam yapılması araç sahiplerinin canını sıkan konular arasında yer almaktayken bugün alınan yeni bir karar ile motorine bir kez dahazam yapılacağı ortaya çıktı.

Buna göre Akaryakıt dağıtım şirketleri bu gece yarısı itibari ile motorine 7 kuruşluk bir zam yapacak. Büyük şehirlerin motorin satış fiyatı incelendiğinde Ankara’da zamdan önce motorin 3,76 liradan satılırken gece yarısı itibari ile bu fiyat 3,83 liraya çıkacak. İstanbul’da zamdan önce motorin 3,71 lira iken gece yarısından itibaren motorin satış fiyatı 3,78 liraya çıkacak.

Küçük şehirler isyan

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi yerlerde yaşayan vatandaşlar rekabetin yüksek olmasından dolayı oldukça şanslı olarak görünmektedir. Buna göre bazı noktalarda petrol şirketleri tavsiye satış fiyatından daha düşük rakamlara yakıt satmakta ve diğer firmalarda rekabet edebilmek için fiyatı azaltmaya çalışmaktadır. Ancak küçük şehirlerde durum oldukça farklı.

Küçük şehirlerde ki petrol firma sayıları az olduğu için akaryakıt firmaları yakıt fiyatlarını oldukça yüksek tutmaktadır. Örneğin Ankara’da bazı noktalarda LPG 1,80 TL’ye satılırken ufak şehirlerde bu rakamın 2,50 TL seviyelerine kadar yükseldiği görülmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ