GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversitelilere yüksek limitli kredi kartı

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar isimli makalemizde, öğrenim görmekte olan, kredi kartı almak isteyen öğrenciler için kredi kartı veren bankalardan bahsedeceğiz. Öğrenciler için hemen hemen tüm bankalar kredi kartı vermektedir. Ancak öğrenimini sürdüren birçok öğrencinin sabit bir geliri olmaması nedeniyle, ödeme sıkıntısı yaşadıklarından dolay, öğrencilere kredi kartı veren bankalar bazı şartlar ileri sürmektedir. Bu şartların nedeni ödeme temerrüdüne düşen, kredi kartı borcunu ödeyemeyen, icralık duruma düşen çok sayıda öğrenci bulunmasıdır. İlk çıktığı zamanlarda, sabit ve yüksek geliri olan kişilere verilen kredi kartları geçtiğimiz 7-8 yıl içerisinde gencinden yaşlısına, memurundan işçisine birçok kişiye dağıtıldı. Kredi kartları yüzünden birçok kişi borç batağına sürüklendi. Bu kişilerin içinde çok sayıda öğrencide mevcut.

öğrencilere kredi kartı veren bankalar

öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Genelde bankalar kredi kartı alacak öğrenciler için 18 yaş sınırlaması getirmektedir. 18 yaşını doldurmamış öğrenciler için hiçbir banka tarafından kredi kartı verilmemektedir. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar ; Ziraat bankası, Odeabank, Garanti Bankası, Genç Bonus, Yapı Kredi Play Kart, Akbank Axcess, Vakıfbank Kampüs Kart, Ziraat Bankası, TEB Bankası olarak sayılabilir. Bu bankalar kara listede bulunmayan ve banka tarafından talep edilen belgeleri düzenleyebilen tüm öğrencilere kredi kartı vermektedir.

Kredi kartı almak isteyen öğrenciler, almak istedikleri karta ait banka şubesinin kredi kartları departmanından başvuruda bulunabilirler. Ayrıca öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler internet üzerinden de online başvuruda bulunabilirler.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar tarafından, genel itibariyle uygulanmakta olan öğrenci kredi kartı limitleri 1.000 TL. civarındadır. Öğrencilerin ödeme zorluğu ve yüksek meblağlarda borca sürüklenmemeleri için, bu meblağlar düşük düzeyde belirlenmiştir. Tabi herhangi bir geliri olan ve bu gelirini bodro veya başka bir belge ile ispatlayabilen öğrencilerin kredi kartı limitleri bankaya talepleri ve bankanın olumlu görüşü ile arttırılabilmektedir. Halen öğrenci olup, 10.000 TL. kredi kartı limiti olan öğrenciler mevcuttur.

Hemen hemen tüm banka şubelerinden öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak mümkündür. Bankaların kredi kartları departmanında dolduracağınız bir kredi kartı başvurusu formu ve Nüfus cüzdanı fotokopiniz ile öğrenci kredi kartı başvurusu yapmanız mümkündür. Tabi bu iş için, internet üzerinden online başvuru da yapabilirsiniz. Banka tarafından öğrenci kredi kartı başvurusu değerlendirilerek, vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına kredi kartı başvurunuzun sonucu bildirilmektedir.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar dan biride Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası tarafından öğrencilere Genç Bank Kart isimli kredi kartı verilmektedir. Genç Bank Kartın Kart Aidatı yoktur. ZİYARETÇİ YORUMLARI
YORUM YAZ