BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Eğitim Öğretim KredisiGünümüzde devlet sosyal hayata olduğu gibi, eğitim ve öğrenime de büyük değer vermektedir. Bu sebeple öğrencilerin okuyabilmeleri, öğrenimlerini tamamlayabilmeleri, öğrenimleri sonucunda iyi bir iş sahibi olabilmeleri için çeşitli imkanlar sağlamayı amaçlamaktadır.

Bununla birlikte bankalar da öğrencilere kredi imkanı sağlayarak eğitimi desteklemeyi amaçlamaktadır. Günümüzde hemen hemen tüm bankalar öğrencilere kredi veya kredi kartı vermektedir. Ancak yine bu bankaların tümü, öğrencilerin öğrenimleri süresince herhangi bir gelirleri olmamasından kaynaklı olarak, ödeme temerrütüne düşen birçok öğrenci ile problem yaşamaktadır. Bu sebeplere öğrencilere kredi verirken, birçok kriter ortaya koymaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası Öğrencilere kredi vermektedir. Tabi bankanın kredi kullanmak isteyenler için hazırlamış olduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şöyledir;Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden! Her türlü okul, üniversite, kurs veya dershane giderinizin finansmanı için size özel eğitim kredimize hemen başvurun; 24 aya kadar vade imkânı sayesinde ihtiyaçlarınız için geleceğinize ara vermeyin.

 • 24 aya kadar vadeli olarak, taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kullandırım yapılabilmektedir.
 • Kredi, öğrenci / kursiyer velilerine, öğrencinin / kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye / kursiyerlere ödenebilecektir.
 • Şahsi ve/veya maddi teminat alınmaktadır.
 • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Öğrenci kredi başvurusunda gerekli belgeler

 • Başvuru Formu, (Bankadan temin edilebilir)
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport,
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Eğitime ilişkin belgeler ve fatura,
 • Şubece istenebilecek diğer belgeler.

Denizbank Eğitim ve Öğretim Kredileri

Denizbank öğrencilere eğitim kredisi vermektedir. Kredi özellikleri ve Denizbank’ın duyurusu şöyledir; Eğitim harcamalarınız gittikçe artıyorsa DenizBanktan Eğitim kredisi ile artık eğitim hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz!  Eğitim Kredisi ile her türlü özel okul masrafınızı, üniversite, dershane ve özel kurs ücreti gibi eğitim ihtiyaçlarınızı finanse edebilir, dilediğiniz eğitim imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Denizbank’ın istediği evraklar

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi ( maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)
 • Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği
 • Öğrenci kabul belgesi

Öğrenci kredisi almak için banka şubelerine başvuruda bulunabilir veya internet üzerinden online başvuru yapabilirsiniz. Eğitim için kredi veren banka şubelerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.23 Yorumlar

 1. Öğrenciyim acil 2.000tl nakite ihtiyacım var yardımcı olabilecek biri varsa mailimden ulaşabilir ek gelirim 500tl

 2. Ogrenciyim çalışmıyorum ve 10 bine ihtiyacım var faizsiz 3 yıl sonra ödemeli kredi veren banka var mıdır

 3. 3000 tl ye ihtiyacım var. Çalışıyorum ama belgelenebilir değil ayrıca 400 tl burs alıyorum. Nasıl kredi bulabilirim?

 4. Acil olarak 4.500 tl ye ihtiyacım var aylık gelirim 1.000 lira aama belgeli değil nasıl kredi alırım acil dönüş yaparmısınız lütfen

 5. Öğrenciyim son sınıf 4000 bin liraya ihtiyacım var kredi vermiyorlar yardımcı olabilecek olan lütfen . ( 2ay sonra geri ödemeler başlarım)

 6. Acil 5bin tl ye ihtiyacım var çalışmıyorum ama aylık 2000 bin gelirim var kredi veya senetle yardımcı olabilecek mailden yazsın.

 7. 1000 lira krediye ihtiyacım var öğrenciyim çalışmıyorum burs alıyorum 400 lira tek gelirim bu bankalar birçok belge istiyorlar bazıları olmadığı için kredi vermiyorlar acill lazım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close