GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Okullara FETÖ operasyonu

Okullara FETÖ operasyonu

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin üzerinden bir aydan fazla süre geçti. Fakat Emniyet birimleri operasyonlarına hız kısmeden devam ediyor. Büyükşehirler başta olmak üzer Türkiye genelinde yapılan operasyonlar firma, holding, fabrika ve okullar başta olmak üzere pek çok yere yapılmaktadır. Buna göre Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin olduğu tespit edilen okullara operasyon yapıldığı gibi aynı zamanda FETÖ’ye para aktardığı düşünülen kolejlerede operasyon yapılmakta ve pek çok belgeye el konulmaktadır.

Ankara’da özel bir koleje yapılan operasyonlarda polis ekipleri çok sayıda belgeye el koydu. El konuşan belgeler arasında Bank Asya ve Asya Finans ile alakalı mektuplarında bulunduğu belirtildi.

Saklanmış kasadan çıktı

Koleje yapılan baskın hakkında askeri kaynaklardan gelen bilgiye göre kolejin FETÖ ile bağlantısının olduğu duyuruldu. Çünkü polis ekipleri ahşap bir duvardan şüphelenerek burayı kırdırdı ve içinden gizli bir kasanın çıktığını duyurdu. Gizli kasanın açılması için bölgeye çilingir çağrıldı. Çilingirin kasayı açması ile polis ekipleri gizlenmiş kasadan 20 Bin TL nakit paranın ve onlarca kişiye ait tahsil dahi edilmemiş çekler buldu. Çeklerin değerinin ise toplam 5 milyon  TL olduğu duyuruldu. Kasadan çok sayıda evrağın çıktığı açıklanırken aynı zamanda Bank Asya ve Asya Finans’a ait teminat mektuplarının da olduğu açıklandı. Kolejin Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri ile alakası olduğu düşünülmekte olup okula kayyum atamasının yapılıp yapılmayacağı ise bilinmeyen konular arasında yer almaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ