GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Otoyol ve köprülerin güncel geçiş ücretleri

Otoyol ve köprülerin güncel geçiş ücretleri

Otoyol ve köprülerin  geçiş ücretleri ne kadar?

Karayolları Genel  Müdürlüğünün 03/01/2016 tarihinde güncellediği otoyol ve köprü geçiş ücretleri aşağıdaki gibidir;

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri geçiş ücretleri yeni yıl ile birlikte gelen zamlarla ile yeni fiyat üzerinden belirlenen ücretler; Otomobil, motosiklet için geçiş ücretleri 4,75 TL yine aynı fiyattan Aks aralığı 3,20 den küçük kamyonet, minübüs ve kamyonetlerde aynı fiyattan geçecek.

Aks aralığı 3,20 den büyük olan diğer araçların kamyonet, pikap, jeep, ambulans ve cenaze arabası, küçük otobüs, büyük otobüs, kamyon geçiş ücretleri 6,00 TL dir.

Otobüs Kamyon ve Treyler 3 akslı tüm araçların geçiş ücretleri 15.00 TL, 4 ve 5 akslı her türlü araçların geçiş ücretleri 30 TL, 6 akslı ve daha yüksek araçların geçiş ücretleri de 40 TL dir.

İsatanbul Boğaz içi köprüsünün adı Darbe girişiminin ardından köprüde şehitler verilmesi nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmişti.

Karayolları Genel Müdürlüğünce gece geçişine izin verilen az tehlikeli madde yüklü araçlar, dahil oldukları sınıflara bağlı olarak 1,2,3 Nolu sınıf için normal geçiş ücretinin 10 katı ücret ödemek zorundadır. 4 ve 5 No.lu sınıf için 5 katı için iki yön için de ücret ödemek zorundadırlar ve tüm bu fiyatlara KDV dahildir.

HGS ve OGS ücretleri 2,5 TL dir. Köprü geçiş ücretleri ise normal otomobiller için 4,75 TL dir.

HGS ücret hesaplamasında ve uygulamasında aracın aks sayısı ve aracın modeli belirlemede en önemli faktördür.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ