GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Paypal Türkiye tekrar açılacak mı?

Paypal Türkiye tekrar açılacak mı?

Paypal webmasterlar tarafından ve yurt dışına ödeme yapacak olan kişiler tarafından oldukça kullanılan bir ödeme yöntemidir. Dünyanın en iyi ödeme yöntemlerinden bir tanesi olarak belirtilen Paypal’a özel şirketler ödeme yöntemleri hazırlamış ve ülkemizde bulunan e-ticaret sitelerinin büyük bölümü bu araç sayesinde ödeme kabul etmektedir. Paypal Türkiye’nin anlaşmazlıkların yaşanması ve kapanmasının üzerine yurt dışından Türkiye’ye gelen para oranı ciddi derecede azaldı. Buna göre pek çok e-ticaret sitesinin kapandığı ve binlerce webmasterin iş yapamaz hale geldiği öğrenildi. Paypal’ın alternatifi olarak Payoneer ve Payza ödeme yöntemleri gösterilmektedir. Ancak söz konusu iki online ödeme yöntemine pek çok firma ödeme göndermediği gibi TL banka hesaplarına çekilen paradan da büyük kesintiler yapılmaktadır.

Son durum nedir?

Paypal, Türkiye’de ki online işlemlerini bitirdiğine dair kullanıcılarına mail aracılığı ile ulaşmıştı. Şu anda Paypal’ın resmi internet sitesinde yer alan yazı incelendiğinde hala işlemlerin kapalı olduğu gözükmektedir.

Söz konusu Paypal Türkiye’nin tekrar ülkemizde ödeme yöntemlerini başlatması beklenmekte fakat konu hakkında anlaşmazlıklar yaşandığı için Paypal’a Türkiye’de işlem yapmasına izin verilmemektedir. Paypal’ı Türkiye’de tahmin edildiğinden daha fazla kişi kullandığı için söz konusu firma yöneticileri tarafından yeni girişim adımları atılmakta ve Türkiye pazarının tekrar açılması sağlanmaya çalışılmaktadır. Çünkü Paypal’ın Türkiye işlemlerinin kapanması ile firmanın da büyük kayıplar içerisinde olduğu bilinmektedir. İlerleyen aylarda yeni açıklamalar bekleniyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Tuncer Mert dedi ki:

    Meraklanmayın yakında geri dönecek. 2017’nin martını bekleyin.

YORUM YAZ