GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

PTT Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar ve Şartları

2017 yılında PTT şubelerinden maaş alan emeklilerimize Devlet Destekli olarak birçok banka tarafından düşük faizli kredi avantajı sağlanmaktadır. Emeklilerimiz için PTT şubelerinden en uygun kredi başvuruları yapılabilmektedir.

PTT Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar ve Şartları

Anlaşmalı bankalardan PTT Kredisi 

PTT kredisi alabilmek için Türkiye’nin tüm şubelerinde bulunan başvuru formu doldurulur. Form şube tarafından sistem üzerinden kredi çekmek istediğiniz banka şubesine gönderilir. Kredi başvurusu şubesi tarafından ilgili bankaya gönderilmesi sonrasında banka tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kredinin onaylanıp onaylanmadığı şubeye bildirilir. PTT diğer ismi ile postaneler genelde maaşını PTT’den alanlara kredi verirler. Ptt emekli kredisi almak isteyen müşterilerimiz aşağıda ki prosedürleri yerine getirmelidir.

Başvuru sonucunda başvuruda bulunmuş olduğunuz kredinizin onaylı aldığına dair banka şubesinden bilgi geldiğinde, PTT şubesinden bireysel kredi sözleşmesini imzalayarak kredi işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sözleşmenin imzalanmasını müteakiben kredinizi teslim alabilirsiniz.

TEB Jet

TEB cep kredi PTT şubelerinden maaş alan emekliler için özel olarak tasarlandı. Üstelik kefilsiz senetsiz sadece nüfus cüzdanı ile başvuru yapılabilmektedir. TEB kredisi kapsamında emekliler için bin TL ile 30 Bin TL arasında kredi verilebilmektedir. 70 yaşına kadar olan emeklilere Kredi verilmekte olup 70 yaşının üzerindekilere kredi verilememektedir. TEB cep kredi ile 24 ay vadeli 10.000 TL kredi kullanmanız durumunda aylık ödemeniz gereken kredi tutarı 509 TL dir. 5.000 TL 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekmeniz durumunda aylık ödemeniz gereken tutar 463 liradır. 36 ay vadeli 30 bin lira kredi başvurusu yapmanız durumunda aylık ödemeniz gereken tutar 1115 TL dir. Ayrıntıları inceleyin.

INGBank kredi Postam

ING Bank kredi Postam kredisi ile tüm PTT müşterilerine çok özel fiyatlarla en uygun kolay kredi alma imkanı sunmaktadır. Maaşını şubelerden alan emekli müşteriler için faiz oranı 15 bin liraya kadar yüzde 1,59, 15.000 TL ve üstü tutanlar için yüzde 1,49’dur. Başvuru yapmak isteyen emekliler tüm ING Bank şubeleri ziyaret edebilirsiniz. ING Bank tarafından maksimum kullandırılacak kredi tutarı emekliler için 45 bin liradır. Ayrıca ING Bank kredi Postam başvurusu kapsamında 36 aya kadar vade yapılabilmektedir. ING Bank kredi başvurusu yapmak isteyen emeklilerin 75 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. ING Bank kredi paketinde Kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınmaktadır. İnceleyin ve başvurun.

Vakıfbank

Postane ve Vakıfbank arasında yapılan işbirliği sonucunda maaşını şubelerden alan emeklilere en uygun koşullar ile taksitli ihtiyaç kredisi vermektedir. Vakıfbank kredi fırsatlarından yararlanmak için PTT işyerlerinde bulunmakta olan kredi başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru sonucunu Vakıfbank tarafından şubelere bildirilmesini müteakiben talep etmiş olduğunuz kredinizi kullanabilirsiniz. 1000 TL den 20.000 TL ye kadar limit 36 aya kadar vade seçenekleri mevcut olup ayrıca Müşterilerden Kredi tahsis ücreti ve dosya masrafı alınmamaktadır. Üstelik Vakıfbank kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilerin 80 yaşına kadar yararlanabilmeleri mümkündür. Dikkat edilmesi gereken yaş konusundaki husus ise müşteri yaşı ve kredi vade süresinin toplama 80 yılı geçemeyecektir. Bir müşteri 10000 TL kredi için 24 ay vadeli Aylık 513 TL ödemesi gerekmektedir. Vakıflar Bankası Taksitli İhtiyaç Kredisini inceleyin.

Denizbank her derde deva

Denizbank 36 aya kadar varan vade ve en uygun faiz oranları ile kredi tahsis ücreti talep etmeksizin en uygun kredi imkanlarını sunmaktadır.500 TL ve 36 bin TL arasında kredi kullanabilirsiniz. Tüm emekli müşteriler için faiz oranı aylık yüzde 1,49 dur. Seksen yaşını doldurmamış emekliler tarafından başvurulabilir. Postane şubelerinden Denizbank her derde deva kredi başvurusu yapan bir müşteri 36 ay vadeli kredi kullanabilecek ve tahsis ücreti ödemeyecektir. Denizbank P-T-T.

Odeabank nakit hazır

Odeabank nakit hazır kredi ile maaşını postaneden alan tüm emekliler için en uygun vadeli faiz seçenekleri ile kredi vermeye devam etmektedir. Odeabank nakit hazır finansmanı sonucunda azami 36 ay vadeli 50 bin liraya kadar kredi diğer müşteriler için ise 15.000 TL kredi verilebilmektedir. Üstelik Odeabank’ın tahsis ücreti alınmamaktadır.

Şekerbank

ÖNEMLİ GÜNCELLEME** 22.12.2017 İtibari ile Şekerbank PTT kredisi vermemektedir.

Şekerbank maaşını postaneden den alan emekliler için 36 aya kadar vade seçenekleriyle dosya masrafsız 30 bin liraya kadar kredi verilebilmektedir. Avantajdan yararlanabilmek için 75 yaşını doldurmadan gerekmektedir. Üç ay ve 36 ay vadeler arasında yüzde 1,38 faiz oranı ile kredi vermeye devam etmektedir. 10 bin lira 36 ay vadeli Kredi kullanan emekliler aylık 370 TL ödemektedir. Şekerbanktan 3000 TL para alan bir emekli aylık 111 TL taksit ödemektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ufuk dedi ki:

    PTT evrak olarak ne istiyor

YORUM YAZ