GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Qnb Finansbank KOSGEB Sıfır Faizli Kredisi 2017

Qnb Finansbank KOSGEB Sıfır Faizli Kredisi 2017

QNB Finansbank Kosgeb faizsiz kredi vermeye yetkili bankalar arasındadır. Kosgeb ile aralarında imzaladıkları protokol ile anlaşmalı olarak faizsiz kredi vermeye yetkili diğer bankalar ise Yapı Kredi bankası, , Halkbankası ve Vakıflar bankası, Garanti bankası, İşbankası, Denizbank, Akbankası olmak üzere toplam 9 bankadır.

Qnb Finansbank kosgeb kredisi

Qnb finansbankasında kosgeb faizsiz kredi başvurusunda bulunabilmek için esnaf ve kobilerin Kosgeb desteği başvurusundan ön onay alınmış olması gereklidir. Kosgeb faiz desteğine başvuruda bulunmak isteyen kobilerin Kosgeb veri tabanına  işletme kayıt yapma zorunlulukları bulunmak iken, ön onay aşamasından sonra veri tabanı kaydı ve beyanname doldurma zorunlu olacak. Bu desteğe 10 ŞUBAT 2017 tarihinde başlatılan başvurulara sisteme kayıtlı ve beyannamesi güncel olan kobiler sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr üzerinden kayıtlarda verilen kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptıktan sonra işletme bilgilerinin doldurarak başvuru formunda bilgileri yazarak başvuruda bulunması gerekiyordu. Başvurular 22 Aralık Perşembe günü sabah saat 9:00′ a kadar uzatılmış ve son başvuru tarihinden itibaren 24 saat için değerlendirme süreci başlatılacaktı. 23 Aralık Cuma günü Kosgeb faiz desteğinin başvuru sonuçları açıklanacak. 19 Aralık Pazartesi başlatılan Perşembe günü sabah 9:00 da sona eren Kosgeb faiz desteği başvurularına Kobiler yoğun ilgi gösterdi ve 15 bin kobi için verilecek faizsiz kredi desteğine 200 binden fazla esnaf kobi başvuruda bulundu.

Buna göre başvuru sonuç listesinde adı geçen kobiler anlaşmalı bankalara başvuru yaparak faizsiz kredi finansmanlarından yararlanabilecekler.

Anlaşmalı bankalar aracılığıyla ilk yıl ödemesiz kalanı 3 er eşit taksitli toplam 36 ay vadeli en fazla 50 bin lira üst limitli olarak verilecek olan Kosgeb faizsiz kredisine başvurulardan Ön onay formu alan işletmeler başvuru yaparak bankalardan da  ayrı bir değerlendirme sürecinden sonra uygun görülen işletmelere kredi verilecek.

Kosgeb kredisi başvuru sonuç öğrenme

Kosgeb faizsiz 50 bin lira kobi kredisi başvuru sonuçları kobilerin verdiği bilgilerde yer alan e-mail adreslerine ve kayıtlı cep telefonlarına sms olarak iletilecek Ayrıca başvuru yapılan sifirfaiz2017 kosgeb adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifresi yazılıp giriş yapıldıktan sonra başvuru sonucusorgulanabilecek. Bu ekran üzerinden sistemden alınacak olan onay sonuç belgesi ile bankalara faizsiz krediler bu belge ile yapılabilecek.

Başvurularda gerekli belgeleri tamamlayan ve şartları sağlayan yasaklı olmayan işletmelere faizsiz krediler anlaşmalı bankalardan verilecek.

Qnb Finansbank Kosgeb faizsiz kredi başvurusu

Qnb Finansbankası da faizsiz Kosgeb kredi desteği veren bankalar arasında olduğu için başvuru sonuç öğrenme ekranından alınan onay formu belgesi ile birlikte bankanın başvurularda istediği diğer belgeler ile faizsiz kredi talepleri değerlendirecektir.

Bankalar ticari işletmeye ait evrakları ve onay formu belgesi ile başvuru yapan kobilerin yapacakları değerlendirmeler sonrasında faizsiz kredi için onay kararını kendi mevzautlarına göre belirleyeceği ve uygun gördüğü işletmelere istediği meblağlarda kredi kullandıracaktır.

Başvuru sonuçlarından onay alan kobilere, Kosgeb faizsiz kredisi 2016 yılı bütçesinden karşılanacak ve bu yıl bitmeden kredilerin ödemeleri yapılacaktır. Kobilere sağlanacak faizsiz kredi finansmanı verecek olan bankalar destek programını 31 mayıs 2017 kapatarak kredi kullandırımlarını durduracaktır.

Qnb Finansbank Kosgeb faizsiz kredi başvuru şartları

Qnb Finansbankası faizsiz Kobi kredisi başvurularında bulunacak olan kobilerin bankadan istenilen şartları ve belgeleri teslim etmesi gereklidir. Ticari işletmesine dair evrakları vergi levhası, kimlik fotokopileri Oda kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi, işveren Sgk bildirgesi hizmet dökümü, mal varlığına ilişkin belgeler, bilanço esasına göre çalışan firmalardan gelir tablosu, Anonim şirketleri için hazirun cetveli, Cari yıl geçici vergi beyannameleri, ticaret sicil gazetesi, imza sirküsü beyannamesi, QNB Finansbankasına başvuru için istenen belgelerden bazılarıdır. QNB Finansbank Kobi danışmanlık hizmeti veren müşteri yetkililerinden başvuru için gerekli diğer evraklar ve detayları öğrenmek için banka ile iletişime geçmek başvurulardan herhangi bir aksilik yaşamamak için gereklidir.

Ayrıca QNB Finans Bankasından kredi başvurusu yapan kobilerin en az 1 yıllık ticari geçmişe sahip olması, kredi sicilin temiz olması, işletme sahibinin kredi kartı borcu yüzünden temerrüte düşmemesi, kredi notu düşüklüğü nedeniyle kara listede olmaması ve kredi notunun yüksek olması gereklidir. QNB Finans Bankasından bu belgeleri ve şartları taşıyan esnaf ve kobilere 2017 yılında kosgeb faizsiz kobi kredisi verilecek olup, 2017 yılında da ek bir destek kredisi oluşturularak bu kredi desteğinden yararlanamayan ve başvurularını yetiştiremeyen esnaflara da kredi verilecektir.

27 ŞUBAT 2017 tarihinde sonuçlar açıklandığında sizde 2017 yılında verilecek olan Kosgeb QNB Finansbank anlaşmalı Sıfır Faizli işletme Desteği Kredisi için hemen başvuru yapabilirsiniz!ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ