GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,75 / Satış: 3,77
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,67

Şehit ailelerine destek

Şehit ailelerine destek

Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda Türkiye’nin refahının artması için yapılan çalışmalar artıyor olsa da yurt genelinden acı haberler gelmeye devam ediyor. Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyelerinde istihdam eden ve görevleri sırasında hayatlarını kaybeden personeller şehit olarak sayıldığı gibi sivil ya da korucu olanlarda terör saldırıları nedeni ile hayatlarını kaybetmeleri durumunda şehit olarak sayılmaktadır.

Terör saldırılarından dolayı şehit olanların yakınlarına devlet pek çok konudan yardım ve destek sağlamayı ihmal etmiyor. Buna göre yeni getirilen düzenleme ile şehit ailelerine yeni destekler sağlanmaya devam edecek.

Otomobil müjdesi

Yapılan düzenleme ile şehit olan personelin eşi ya da çocuğu otomobil alırken ÖTV ücreti ödemeyebilecek. Şehitin eşi ya da çocuğunun bulunmaması durumunda ise personelin anne ya da babası bu destekten yararlanabilecek. Bu gibi görüşmelerin ilerleyen dönemlerde daha da artacağı devam etmekte ve şehit ailelerine yeni desteklerin tanınması gerektiği düşünülüyor.

Bugün yapılan görüşmelerde şehit ailelerine verilen destek dışında bazı konularda da görüşmeler onaylandı. Buna göre kamuda yapılan hatalar veya kusur nedeni ile zarara uğratılan işlemlerde idare aleyhina tazminat davaları açılabilecek. Fakat bunu işlemlerin yanlış oması nedeni ile değilde personel ile arasında kini olduğu için yapıldığı tespit edilirse dava tam tersine dönebilecek. Aynı zamanda kamu arazisine turizm tesisi yapan firmaların kira bedelleri bir yıl ertelenebilecek.Bir önceki yazımız olan TBMM'de görüşülen tasarı yasalaştı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2018 otomobil kampanyaları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ