GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Süleyman Soylu FETÖ/PKK açıklaması yaptı

Süleyman Soylu FETÖ/PKK açıklaması yaptı

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan açıklamalar devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu PKK hakkında da açıklama yaptı. Bilindiği gibi kamuya yerleşen 76 bin FETÖ’cü olduğu tespit edilen şahıslar açığa alındı. Haklarında soruşturmalar devam ederken FETÖ’cü olduğu kanıtlanan şahıslar memurluktan ihraç edilmektedir. Buna göre mevkilerini kullanarak FETÖ’cü şirketlerine yardım sağlayan bu memurlar aynı zamanda maaşlarının bir bölümünü de FETÖ ve PKK’ya aktardığı ortaya çıktı.

500 lirasını veriyorlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında memurluktan ihraç edilen bu şahısların aldıkları maaşın 500 lirasını örgütlere aktardığını belirtti. Üstelik parayı sadece FETÖ almıyor. Buna göre alınan maaşın 500 lirasını hem FETÖ’cüler hemde PKK kendisine istiyor.

Görenden ihraç edilen memurların maaşı incelendiğinde ortalama olarak 3 bin liraya yakın rakam çıkmaktadır. Bu rakamın 500 lirasını örgüte aktarması istenen memur yüksek mevkisinde kalmak ve maaşınında kendisine yettiğini düşünerek ücretin bir kısmını örgütlere vermekteydi.

Örgüte para vermek istemeyen memurun görevde kalmasının imkanı olmadığı düşünülmektedir. Çünkü Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri ve PKK söz konusu şahıslar hakkında önemli delileri elinde tutmakta ve memurun maaşından bir bölümünün kendilerine vermemeleri halinde görevden atılmaları için girişimlerde bulunmakta oldukları tahmin ediliyor. Üstelik haklarında çıkan infaz kararları ile terör yandaşı memurların teröristler tarafından öldürülmesi de gündemde. Bu memurların kamudan atılması ile terör örgütü üyeleri büyük zarara uğradı.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ