GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,86
€ EURO → Alış: 4,54 / Satış: 4,55

Taksim hakkında önemli plan

Taksim hakkında önemli plan

İstanbul’un en kalabalık bölgelerinden birisi olan Taksim hakkında önemli detaylar ortaya çıktı. Bilindiği gibi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı konuşmalarında Taksim’e girişlerin paralı olacağı yönünde ifadeler kullanmakta ve buralara araç girişlerinin olabildiğince engelleneceğini belirtmekteydi. Başbakanlık koltuğuna Binali Yıldırım’ın geçmesi ve araya askeri darbe girişiminin girmesi ile Taksim’in paralı olması konusunda ki düşünceler ortadan kalktı.

Bugün tekrar bu konu hakkında bazı açıklamalar yapıldı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşmeler yapılacak. Eğer sonuç onaylanırsa Taksim baştan aşağı değişecek.

Araç geçişleri paralı olacak

Mecliste ki görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Ancak Avrupa’da ki pek çok ülke örnek alınmış gibi görünmektedir. Bilindiği gibi Londra’da şehir içi merkezlerine araçların girmesi paralı konbuma getirilmiş durumda. Taksimde’de bu uygulamanın getirilmesi ile bölgenin araç trafiğinden olabildiğince ayıklanması beklenmektedir.

Giriş ücretleri bilinmiyor ancak Londra’da ”C” tabelası olan bölgelere araçlar girebilmek için Türk parası ile 20 lira ücret ödemektedir. Taksim’de de bu çalışmanın yapılması ile araçlar para ödemeden buradan geçemeyecek. Bu sayede halkın Taksim’de daha rahat dolaşması hedeflenmektedir. Bölge oldukça kalabalık olduğu için insanlar gezmekte ve yürümekte oldukça zorlanıyor. Turistik açıdan bakıldığında da kötü bir görüntünün olduğu belirtilmektedir. Hükümetin bu yasaya sıcak bakması beklenmekte olup diğer partilerin ne diyeceği henüz bilinmiyor. Bakalım mecliste ki milletvekilleri söz konusu görüşmelerde nasıl bir karara varacak. Kabul edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ