GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,86
€ EURO → Alış: 4,54 / Satış: 4,55

Taşıt kredisi yapılandırma yapılır mı? 2017 Refinansman

Taşıt kredisi yapılandırma yapılır mı? Mevcut taşıt kredisi olan ve artık ödemekte zorlanan tüketiciler güncel faiz oranlarından yapılandırma yapabilir mi tüm bu soruların yanıtını kaleme aldık

Taşıt kredisi yapılandırma yapılır mı? 2017 Refinansman

Taşıt kredisi tüketicilerin alacakları 0 model veya ikinci el binek araçlarını almak için bankalardan alınacak olan taşıtın ipotek gösterilmesi ile kullandırılan kredi türüdür ve ödenmekte zorluk çekilen kredinin ödeme kolaylığı için Taşıt kredisi yapılandırma yapılır.Bankalar acil nakit ihtiyacı duyan tüketicilere bireysel ihtiyaç kredisi, ev sahibi olmak isteyenlere alacakları evin ipotek gösterilmesi halinde uzun vadelerde mortgage, konut kredisi ve taşıt alımlarında ihtiyaç duydukları finansmanı sağlamaları amacıyla da taşıt kredisi kullandırmaktadır. Tüketicilerin her türlü ihtiyaçlarını sağlama amacıyla kredi kampanyaları düzenleyen bankalardan binek araç almak isteyenlerde taşıt kredilerine başvuruda bulunarak kredi alabilirler.

Taşıt kredisinin alınması için taşıt ekspertiz değerinin en az %25’ini karşılaması gereklidir. Taşıt ekspertiz değerinin %25 karşılayamaması halinde taşıt kredisi verilmez.

Taşıt kredisi yapılandırma nedir?

Taşıt kredisi borcunun aksatılması, uzun vadelerde ödeme zorluğu çıkarması ve artık uygun koşulları sağlamaması halinde borç yapılandırması yapılabilir. Bankalar alınan aracın ipotek gösterilmesi halinde kredi kullandırdıkları için borçları zamanında ödeyerek taşıtın elden gitmemesi önem arz etmektedir. Kredi borcunun ödenmemesi, aksatılması, eksik ödenmesi halinde üzerinde 90 gün geçtiğinde mevcut kredi borcu takibe düşecektir ve dolayısıyla banka taşıt üzerinde haciz koyacaktır. Tüm bu ihtimalleri yaşamak istemeyen tüketiciler haciz ile taşıtın elinden gitmemesi için yapılandırma yapmaları büyük önem arz etmektedir. Yapılandırma yapmak isteyenler öncelikle ya mevcut kredi borcunun bulunduğu bankaya veya başka bir bankaya refinansman kredisi için talepte bulunarak hesaplamalarını yaptıktan sonra yapılandırma kararı almalıdır.

Taşıt kredisi yapılandırma hesaplama

Mevcut taşıt kredisi borcu olan tüketiciler yapılandırma yapabilir ve bankalardan yeniden yapılandırma kredisi alarak borcunu bu krediler ile düşük faiz oranları ve uzun vadeler de kapatma imkanına sahip olabilir. Tabi bunun için yapılandırma talebini kredi borcunun bulunduğu bankaya yapmak veya başka bir bankadan refinansman kredisi talebinde bulunarak hesaplamalarını güzelce yaptıktan sonra mevcut kredinin uygun kredi koşulları sağlanmaması ve yeni kredinin en uygun maliyetlerde sağlanması halinde mümkün olabilir. Tüketici kredisi yapılandırma hesaplamaları yaparak en uygun maliyetli olan kredi bulunduktan sonra eğer uygun ise kredi yapılandırabilirsiniz.

 Taşıt Kredisi Yapılandırma

72 ay yapılandırma taşıt kredisi için geçerli değildir

Yeni uygulamaya konulan 72 ay vadeli yapılandırma bankalarda tüketici kredilerinde ve kredi kartlarının borçlarının kapatılmasında geçerli olup, taşıt kredisi bu kapsamda değildir.

Taşıt kredisi yapılandırma nasıl yapılır?

Yapılandırma kararı alarak uygun maliyette yeni bir kredi almak isteyen tüketiciler mevcut taşıt kredisi borçlarının yeniden yapılandırmasını yapmak için farklı yollardan bu imkanı değerlendirebilirler. Taşıt kredisi yapılandırma yapmak için şubeye giderek başvuru yapabilir taşıt kredisinin borcunu ödemekte zorlanan ve yapılandırma yapma kararı alanların yapılandırma işlemleri için banka şubelerine giderek bizzat talepte bulunmaları hesaplamalarda değerlendirme yapabilmeleri adına önemlidir. Eski ve yeni kredinin karşılaştırmasını yaparak yapılandırmanın doğru karar olup olmadığı yenden değerlendirilebilir. Aynı zamanda bankaların telefon bankacılığını kullanarak da yapılandırma işlemini yapabilirsiniz.

Mevcut kredi borcu hangi bankadaysa o bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcisiyle görüşme sağlayarak kredinin vadesi ve toplam vade tutarına göre bir ödeme tablosu ve toplam ödenecek kredi tutarının oluşturması sayesinde size uygun olan ödeme planına karar vererek bu ödeme planı üzerinden kredi borcunuzu kapatmanız bu iki yolla kolay olacaktır.

Taşıt kredisi yapılandırma yapılır mı? tüm sorularınıza cevap verdiğimiz yazımızdan edindiğiniz bilgiler ile daha uygun maliyetlerde taşıt kredisi yapılandırma yapabilir, bankaların taleplerini inceledikten yapılandırma hesaplamalarını yaptıktan sonra koşullar size uygun sa bu şekilde taşıt kredinizin yapılandırmasına gidebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ