GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,75 / Satış: 3,77
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,67

TBMM’de görüşülen tasarı yasalaştı

TBMM’de görüşülen tasarı yasalaştı

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmeler sonucunda pek çok tasarı yasalaştığı gibi hükümetin ya da parlementonun sunmuş olduğu bazı maddeler kabul edilmemekte ya da tasarı da ki maddelerin bir bölümü çıkarılmaktadır. Uzun süredir Türkiye Büyük Millet Meclisinde milyonları ilgilendiren kanun niteliğinde tasarı görüşmeleri yapılmaktaydı. Bugün açıklama yapıldı ve tasarının yasalaştığı duyuruldu.

Milyonları ilgilendiren tasarının yasalaşması ile neler değişecek? bundan sonra ki süreçte neler yaşanacak işte tüm detaylar

Bağ-Kur’a müjdeli haber

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Bağ-Kur için uzun süredir görüşmeler yapılmakta ve prim puanlarının bir miktar düşürülmesi gerektiği belirtilmekteydi. Yapılan görüşmelerin yasalaşması ile Bağ-Kur prim ödeyenler 5 puan eksik ödeme yapabilecek. Bu sayede prim ödeyen Bağ-Kurlular 568 TL olarak tutarı, 485 lira olarak ödeyebilecek. Yasalaşan bu kanun ile 3 milyona yakın kişiye müjdeli haber verilmiş oldu.

Hibrit araçlar konusunda da bazı görüşmeler yapıldı ve vergi dilimlerinin oluşturulması onaylandı. Ancak araçların söz konusu vergi oranlarında her hangi bir indirim yapılmayacak.

Otomobil almak isteyene müjde

Türkiye’de 21 milyona yakın araç trafikte kayıtlı bulunmaktadır. Yeni araç almak isteyenlere de müjdeli haber verildi. Buna göre alınan araçlardan bilindiği gibi KDV ve ÖTV ücretleri alınmaktadır. Onaylanan tasarının yasalaşması ile otomobil, kamyon, tır, dolmuş, ticari taksi vb. gibi araç alanlar Haziran 2019’da ÖTV ücretini ödemek zorunda kalmayacak. Bu çalışmanın büyük maliyetlerinin olacağı düşünülse de araç almak isteyenlere müjde verildi.Bir önceki yazımız olan Otomobil satışlarında önemli düzenleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Otomobil almak isteyenlere müjde!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ