GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

TÜBİTAK’ta himmet toplamışlar

TÜBİTAK’ta himmet toplamışlar

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonlar her geçen gün devam ederken sorguları devam eden şahıslardan alınan ifadeler ile her gün yeni bilgiler öğrenilmeye devam ediliyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde polis ekipleri Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu, Gebze Yerleşkesine operasyon düzenlemişti. Yapılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınmış ve bazı dosyalara el koyulmuştu.

Söz konusu TÜBİTAK’ta çalışan ve sorguları hala devam eden şahısların Fethullahçı Terör Örgütüne himmet sağladıkları ortaya çıktı. Açıklama Kocaeli Valiliğinden geldi.

TÜBİTAK’ın imamı’da FETÖ’cü çıktı

Polis ekipleri yaptıkları operasyonlarda pek çok kurumun imamının da Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğunu tespit etti. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu Gebze Yerleşkesinde yapılan operasyon ile TÜBİTAK’ın imamının da aralarında bulunduğu toplam 20 kişi gözaltına alınmıştı. Buna göre söz konusu gözaltına alınan kişilerin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu tespit edilirken geçmişlerine yönelik yapılan incelemeler ile şahısların cemaat öğrencisi olduğu öğrenildi. TÜBİTAK’ın imamı başta olmak üzere çok sayıda çalışanı ve mühendisinin FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu duyuruldu. Kendi aralarında ve örgüt üyeleri ile konuşurken gerçek isimleri yerine kod adlarını kullandıkları tespit edilen şahıslar mahkemeye sevk edildi.

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonlar devam etmekte olup. Özel şirketler ve devlete bağlı kamu kurumlarına yönelik incelemeler devam etmektedir. FETÖ/PDY örgütü ile bağlantısı bulunan kişilerin mahkemeye sevkleri devam ediyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ