whatsapp toplu mesaj
Esnaf Kredisi

Turizm Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, turizm alanında faaliyet gösteren işletmelere turizm kredisi kullandırarak turizm sektörüne doğrudan katkı sağlamaktadır. Turizm işletmecileri, bankalardan kullandıkları bu krediler doğrultusunda işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılarken yeni proje ve yatırımlarla birlikte adeta seviye atlamakta.

Bankalar bu kredileri çeşitli şartlar altında kullandırmaktadırlar. Turizm işletmeleri, sahip oldukları özelliklere göre bankaların çeşitli kredi olanaklarından yararlanabilirler.

Ziraat Bankası

Yıllardır turizm sektörüyle bağlantılı olarak çalışan Ziraat Bankası, turizm destek paketiyle turizm işletmecilerine en büyük desteği, çeşitli avantajlar ile birlikte sunuyor. Esnek vade seçenekleri, ödemesiz dönem periyotları, işletme finansman kredileri, yeni yatırım ve proje kredileri en dikkat çeken özellikleri olarak sıralanabilir.

Ziraat Bankası turizm kredisinden işletme ve otel sahipleri, seyahat acenteleri, tur şirketleri, ulaşım firmaları ve tedarikçi firmalar yararlanabilmekte. Bu paket ile firmasının gelişimini sağlayan şirket sahipleri, hizmet hacimlerini genişletme şansına sahip oluyor. Siz de turizm alanında faaliyet gösteren işletmenizi daha üst noktalara taşımak amacıyla Ziraat Bankası turizm destek paketinden yararlanabilirsiniz.

İş Bankası

TL ve yabancı para kredilerinin yanı sıra dövize endeksli turizm kredisi de veren İş Bankası, bu alandaki öncü isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Turizm alanında faaliyet gösteren tüm firmalara kredi desteği sunan İş Bankası, turizm sektöründeki işletmelerin yoğun talep gösterdiği bankaların da başında geliyor.

İş Bankası, turizm sektörünün nabzını tutan bankalardan biri olarak bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği tüm gereksinimleri karşılama garantisi veriyor. Taksitli turizm kredisi, BCH kredisi, turizm yatırım kredisi, teminat mektubu, leasing garanti kredisi, işyeri kredisi, ticari taşıt kredisi, turistik tesis kredisi gibi kredi ürünleriyle turizm sektöründe yer alan firmalara destek olan İş Bankası, uygun faiz oranları ve özel ödeme planlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

İş Bankası turizm kredilerine başvurmak için İş Bankası şubelerinden birine uğrayarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası

Turizmcilerin ihtiyacı olan hemen her şeyin yer aldığı Garanti Bankası turizm destek paketi, sektörde faaliyet gösteren firmaların kendilerini geliştirmelerine önayak oluyor. 60 aya kadar artan vade seçenekleriyle desteklenen Garanti Bankası turizm kredileri, ödemesiz dönem özelliğiyle dikkatlerden kaçmıyor. Yalnızca turizm sezonlarında ödeme yapılmasına yönelik turizm kredileri de Garanti Bankası’nın vazgeçilmez kredi enstrümanları arasında yer alıyor. Garanti Bankası, işyeri kredilerinde vade sayısını 96 aya kadar arttırma imkânı sunuyor. Uzun vadede düşük ödemelerle yararlanabileceğiniz kredi fırsatları, sektörünüzün zirvesine yerleşmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi kapsamakta. Başvurusu için size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İNG Bank

Turizm acenteleri, tur şirketleri, ulaşım firmaları, konaklama ve eğlence mekanları gibi turizm alanında faaliyet gösteren şirketlerin yararlanabileceği İNG turizm kredileri, düşük faiz oranları ile karşınızda. Firma ihtiyaçlarının yanı sıra yeni yapılacak yatırımları da kapsıyor ve turizm sektörünü ayağa kaldıracak özelliklere sahip.

Oteller, tatil köyleri ve pansiyonlar, İNG Bank turizm kredilerinden en iyi ölçüde yararlanabilecek işletmeler olarak dikkat çekmekte. Bu gibi turizm işletmelerinde kullanılan tüm ekipmanların yenilenmesine olanak sunan İNG Bank, bu alanda yararlanılabilecek en iyi bankalardan biri. Türk Lirası ve dövize endeksli olarak kullanılabilmektedir. Ödemesiz dönem avantajının olduğu krediler, turizm alanında hizmet sunan firmaların en çok rağbet gösterdiği kredilerin başında geliyor.

Finansbank

Finansbank, yatırım ve işletme kredileriyle turizmciye destek olurken ülke ekonomisine de ciddi katkılar sunuyor. Turizm sezonuna hazırlık kredisi, işletme sahiplerinin en çok talep ettiği krediler arasında gösteriliyor. Sezon öncesinde bir turizm işletmesinin ihtiyaç duyabileceği tüm mal ve hizmetleri kapsayan bu kredi, düşük faiz, yüksek vade ve ödemesiz dönem özelliklerine sahip.

Finansbank sezona hazırlık kredisi, proje bazında da kullanılabiliyor. Yeni projelerin de desteklendiği bu kredide adeta yok yok. Seçimini Finansbank’tan yana kullanan işletmeler, bu seçimlerinde ne kadar haklı olduklarını muhakkak göreceklerdir.

Finansbank, turizm sigortaları konusunda da oldukça gelişmiş bir yapıya sahip. Turizm alanında hizmet sunan firmaların yararlanabileceği bu sigortalar, müşteri potansiyelinin geliştirilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close