BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Üniversite Öğrencilere FAİZSİZ Kredi Veren Kamu BankalarıÜniversite öğrencisi olup da maddi sıkıntı çekerek bankalardan  ihtiyaç, eğitim kredisi almak isteyen Üniversitelilere kredi veren bankalar konusundan bahsettik. Türkiye’de genel olarak üniversitelilerin eğitim amacıyla veya borçlarını kapatmak için başvurdukları kredilerde bazı bankalar üniversite öğrencilerine ön yargı ile bakmaktadırlar. Hemen hemen birçok banka kredi müşterilerine sıcak bakmakla beraber üniversite öğrencilerinde bu durum değişebilmektedir. hatta bazı durumlarda üniversite öğrencilerine kredi vermemektedir.

Acil nakit ihtiyaçları karşısında bankacılık ürünlerinden yararlanabilmek için bazı koşul ve kriterlerin yerine getirilmesi zorunludur. Bu kriterler içerisinde öncelikle bankaların kendi çalışma politikalarınca belirlemiş oldukları kredi notuna sahip olunması gerekmektedir. Bu koşulun yerine getirilmesinin ardından düzenli bir gelir sahibi olunması ve aylık gelirin belgelenmesi ile bankacılık ürünlerinden yararlanmak mümkündür.

Üniversitelilere Kredi Şartları

Bankalar, öğrencileri aile destekleri ve burs imkanları nedeniyle potansiyel müşteri olarak görseler de kredi verebilmek için belirli şartların yerine getirilmesini isterler. Kredi çekilen bankalar öğrencilere genellikle eğitim kredisi adı altında kredi sağlamaktadır. Eğitim kredisine ise veliniz ile başvurulması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında öğrencinin direk olarak ihtiyaç kredisi için de başvurabilir. Ancak ortada özellikle eğitimle ilgili bir nakit paraya ihtiyaç varsa faiz oranları ve çeşitli avantajları nedeniyle daha çok eğitim kredisi tercih edilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017 yılı Kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Veliniz üzerinden eğitim kredisine veya bireysel olarak ihtiyaç kredisine başvurmanız durumunda sizden bir takım bilgiler talep eder. Gelir beyanı, en az 2 veya 3 ay önce başlatılmış ve hala devam eden sigorta, kredi notunuz ve varsa ipotek gösterebileceğiniz gayrimenkullerinize ilişkin bilgiler bunlar arasındadır.

Görüldüğü üzere öğrencilerin tek balarına bu tarz kredilere başvurup olumlu cevap almaları zordur.

Üniversiteliye kredi veren bankalar bu kredi seçeneklerinden yararlanacak olan kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmasını zorunlu kılmaktadır. 18 yaşını doldurmuş tüm kişilerin kredi notunun yüksek olması halinde kredi kullanabilmektedir. Kredi notu düşük olan 18 yaşını doldurmuş kişiler ise kefil koşulunu yerine getirmesinin ardından krediden yararlanabilmektedir. Banka üniversiteli kişiye kefil olacak bireyin düzenli bir gelirinin olmasını ve gelirini belgelemesini talep etmektedir.

Kredi notu yüksek olma zorunluluğu ile birlikte bu kefilin gelirini beyan etmesi sonrasında üniversiteli kredi kullanabilme şansı bulmaktadır.

Bu hususların yerine getirilmesi ile alt limit olarak 5.000 TL, üst limit olarak da 20.000 TL kredi kullanabilmektedirler. İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Ziraat ve HSBC gibi bankalardan alabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close