GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Vodafone CEO’su değişti

Vodafone CEO’su değişti

Ülkemizde de faaliyetlerine ve yatırımlarına devam eden üç operatör firmasından birisi olan Vodafone’de geçtiğimiz gün ayrılık rüzgarları esti. CEO koltuğunda oturan Gökhan Öğüt yaptığı açıklamasında mevkisinden 19 Ekim 2016 tarihi ile ayrılacağını belirtmişti. Öğüt’ün Vodafone ile ne tür sorunlar yaşandığı bilinmiyor ve basında ki haberlere göre Gökhan Öğüt ile Vodafone arasında bir sorun olmadığı belirtilmektedir. Öğüt’ün böyle bir karar alması ile Vodafone yeni CEO arayışına geçti ve Türkiye yatırımlarının aynı şekilde devam etmesi için Colman Deegan ile anlaştı.

Vodafone Türkiye’de faaliyetlerine devam ettiği günden beri ciddi kazançlar elde etmektedir. Bu kazancın arkasında sıkı bir çalışma ve ekipler arasında ki bağ olarak belirtilmektedir.  On senelik rakamlar incelendiğinden Vodafone Türkiye, 9 milyar 300 milyon kazanç elde ederek 22 milyon 400 bin’e yakın kullanıcıya ulaştı.

Colman Deegan ile hedefler yüksek

Vodafone Türkiye CEO’su olarak bilinen Gökhan Öğüt şirkette 7 senedir görevine devam etmektedir. 7 sene içerisinde Vodafone’nin büyüme oranı oldukça iyi olduğu için Öğüt’ün şirketten çıkarılması pek beklenmemekteydi.

Öğüt’ün istifa etmesi ile şirketten resmi açıklama geldi ve 19 Eylül 2016 tarihinde Vodafone Türkiye CEO’sunun Colman Deegan olacağı belirtildi. Voadfone Colman Deegan ile daha yüksek hedeflere ulaşacağı beklenmektedir. Colman Deegan uzun süredir Vodafone’ye hizmet vermektedir. Çalıştığı pozisyonlar incelendiğinde Colman Deegan’ın finans alanında uzman olduğu görülmektedir ki İtalya ve Hindistan ülkeleri için Deegan’ın Vodafone finans sorumluluğu yaptığı öğrenildi.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ