GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ücretsiz mi olacak?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ücretsiz mi olacak?

İstanbul trafiğinin bir nebze rahatlaması için yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsünde sona gelindi. Son çalışmaları yapılan köprü 26 Ağustos 2016 tarihinde tören ile açılacak ve geçişler başlayacak. Fiyatlar konusunda yapılan açıklama ile 3. köprüden geçiş ücretlerinin otomobiller için 9 lira 90 kuruş olduğu duyuruldu. Bu köprüden geçmek isteyenler ödemelerini OGS ve HGS ile yapabileceği gibi bir süre gişelerden nakit ödeme yaparak ta geçebilecek. Ancak halkın alışmasından sonra geçişlerin daha akıcı olarak yapılması için nakit ödeme gişeleri kaldırılacak ve ödemeler diğer köprülerde yapıldığı gibi olacak. Yavuz Sultan Selim köprüsünün açılışı yapılmadan önce sosyal medyadan çok sayıda sorular sorulmaya başladı. Buna göre vatandaşlar köprünün bayramda ücretsiz olmasını istiyor.

Ahmet Arslan açıkladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan müjdeli bir haber verdi. Genel olarak bayram boyunca geçiş ücretlerin kaldırılmasını isteyen halka Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürpriz yapabileceği belirtilmektedir. Erdoğan’ın vatandaşın yanında olduğunu, milletini sevdiğini ve bu yüzden sürpriz yapmayı seven birisi olduğunu belirten Ahmet Arslan kendilerinin de köprü hakkında bilgi sahibi olmadığı ve doğru açıklamanın 269 Ağustos 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verileceğini belirtti.

Şu an için resmi bir açıklama yok. Ancak Ahmet Arslan yaptığı açıklamasında hafif yeşil ışık yaktı gibi görülüyor. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 26 Ağustos 2016 tarihinden kurban bayramı bitene kadar köprü geçişleri tamamen ücretsiz olabilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ