BANKA KREDİ KARTLARI

Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?Kart başvurunuz kaç günde elinize ulaşır?

Kredi kartı başvurusu yapan kişi tarafından kredi kartının teslim edileceği adres değiştirilebilmektedir.

Yeni kredi kartı nasıl teslim edilir?

Yeni kredi kartları genel itibariyle banka tarafından ilgili kurye ve dağıtıcılar aracılığı ile sahiplerine teslim edilmektedir. Genelde PTT Kargo firması kullanılmaktadır. Yeni kredi kartı nın kaç günde geleceği, teslim edilecek adrese ve kuryenin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Banka tarafından hazırlanan yeni kredi kartı, basımı tamamlandıktan sonra müşteriye ulaştırılmak üzere anlaşmalı kuryeye teslim edilir. Kredi kartınız sözleşmesiz ise ev adresinizde soyadı sizinle aynı olan birine teslim edilebilir. İş adresinizde ise müdür, müdür yardımcısı gibi üstlerinize teslim olabilir. Sözleşmeli kartların teslimatı ise sadece kart sahibine yapılmaktadır. Teslimat esnasında kredi kartı sahibinin kimliği kurye tarafından kontrol edilir. İlgili kişi olduğu anlaşması müteakibinde, teslimat formunun ilgili haneleri doldurulur ve bu form teslim alacak kişiye imzalatılır.

Yeni kartın şifresi nasıl alınır?

Yeni kredi kartlarının şifreleri hususunda ise, eğer kart sahibinin daha önceden aynı içerikli bir kredi kartı var ise, yeni kredi kartı yenileme amacıyla basılmış ise genelde eski kredi kartının şifresi ile aynıdır. Bu kapsamda, yeni kredi kartı teslim alındıktan sonra, ilgili banka şubesi ATM sine takılır ve genelde ilk kullanımda yeni şifre belirlenir. Bu işlem sonrasında kredi kartı kullanıma hazırdır. Gerek alışverişlerde gerekse diğer işlemlerde yeni kredi kartı kullanılabilir.

Bazı bankaların internet sitelerinden başvuru yaptığınız kredi kartının basılıp basılmadığını, kurye ye teslim edilip edilmediğini ve tarafınıza ne zaman ulaşacağını online olarak internet sitelerinden sorgulayabilirsiniz.

Kredi kartım tarafıma ulaşmadı ne yapmalıyım?

Banka tarafından gönderilen yeni kredi kartı kurye aracılığı ile teslim edildiğinden dolayı, teslimat sonrasında kartın hangi birimde, bölümde, ilde olduğunu bankadan alınacak kurye teslimat numarası ile takip etmek mümkündür. Bu nedenle yeni kredi kartınızın kuryeye teslim edilip edilmediğini banka müşteri hizmetlerinden veya internet üzerinden sorgulayabilirsiniz.8 Yorumlar

  1. Kart başvurusu olumlu değerlendirilmiştir dedikten sonra banka benimle irtibata geçmedi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close