GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

Ziraat bankası çiftçilere 2017 faizsiz kredi kararı Resmi Gazete’de

Çiftçi ve üreticiye müjde! Ziraat bankası 2017 yılında çiftçilere Tarım kredi Kooperatiflerince faizsiz kredi kullandıracak. Tarım alanlarında ve faaliyetlerinde çiftçilere verilecek olan faizsiz kredileri işletme ve yatırım kredisi olarak verilecek. Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi Tarım kredi kooperatiflerince gerçek ve tüzel kişi üreticilerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının görev alanı içerisinde bulunan  tarımsal amaçlı faaliyetlerinde kullandırılmak üzere verilecek düşük faizli yatırım ve işletme kredisi uygulama ile ilgili karar 31 Aralık 2016 tarihinde  2016/9665 sayısı ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından verilecek olan karar ile kesinleşen ve verilecek olan faizsiz çiftçi kredisi 2017 başvurularını 01/01/2017 ile 31/12/2017 tarihleri arasında yaparak çiftçilere 2017 yılında verilecek olan faizsiz krediden yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankası tarafından Tarım kredi kooperatiflerince kullandırılacak olan 2017 de çiftçilere verilecek faizsiz  kredi konuları; hayvansal üretim konuları, Bitkisel üretim konuları, Muhtelif konular ve Tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretim konuları olmak üzere 4 başlık altında ayrılmaktadır.

Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredileri

2017 Faizsiz çiftçi kredisine başvuruları 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.

Ziraat bankası aracılığıyla TKK tarafından çiftçilere kullandırılacak faizsiz kredilere 01/01/2017 ve 31/12/2017 tarihleri arasında başvuru yapanlar hayvancılık, bitkisel üretim, tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretim konular ve muhtelif konulara kadar birçok konuda kullandırılan kredilerin faiz oranlarından Bakanlar kurulu ile belirlenen indirim oranları ve indirim yapılacak ve kredi üst limitleri aşılmamak suretiyle  tarımsal kredi verilecektir.

Bu kapsamda faizsiz çiftçi kredisinden yararlanmak isteyenler için yapılacak faiz indirimleri ve faizsiz çiftçi kredisi kredi konuları hakkında bilgi vermek gerekirse;

Ziraat bankası faizsiz hayvancılık kredisi 2017

TKK tarafından Ziraat bankası aracılığıyla verilecek olan faizsiz krediye konu olan hayvansal üretim konularında verilecek olan kredi miktarı ve yapılacak olan faiz indirimleri ise şöyle;

 • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği yatırım dönemi % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek
 • Yaygın hayvansal üretim,
 • Damızlık etçi kombine sığır yetiştiriciliği yatırım dönemi için yapılan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Damızlık düve yetiştiriciliği yatırım dönemi için yapılan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği
 • Büyükbaş hayvan besiciliği,
 • Küçük baş hayvancılık yetiştiriciliği yatırım dönemi için yapılan %100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Küçükbaş hayvancılık besiciliği yatırım dönemi için yapılan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Arıcılık
 • Kanatlı sektörü
 • Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği yatırım ve işletme dönemi için yapılan % 100 faiz indirimi yapılacak faizsiz kredi verilecek.
 • Hindi besiciliği,
 • Su ürünleri  yetiştiriciliği yatırım dönemi için yapılan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Su ürünleri avcılığı indirim oranları ve kredi üst limiti aşağıdaki tablodan da izlenebilir.

Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği ve damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiricileri de adı altında verilecek olan kredinin üst limiti 12 milyon 500 bin liradır. Bu krediden 750 bin liraya kadar kredi kullanmak isteyenler yatırım dönemi için % 100 faiz indirimi işletme dönemi için ise % 50 faiz indiriminden faydalanabilirler.

Ziraat bankası tarafından hayvansal üretim konularında Damızlık düve yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan besiciliği, kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği, su ürünleri yetiştiriciliği için bu imkanlar ile ziraat yatrım dönemi için kullanımında %100 faiz indirimi yapılarak sıfır faizli kredi verilecektir.

Aynı şartlarla verilecek olan kredi işletme dönemleri için faiz indirimleri aşağıdaki tablodan incelenebilir.

Ziraat bankası bitkisel üretim faizsiz kredi 2017

 • Kontrollü örtü altı tarımı için kredi üst limiti 10.000.000 TL olan krediden 750 bin liraya kadar yatırım dönemi için yapılan % 75 faiz indirimi kredi verilecek.
 • Yaygın bitkisel üretim için kredi üst limiti 750 bin lira olan krediden 100.000TL ‘ ye kadar yatırım dönemi için % 50 faiz indirimi ile kredi verilecek.
 • Çok yıllık yem bitkisi üretimi için yapılan yatırım dönemi için % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Yurtiçi sertifikalı tohum, fide, fidan üretimi için yatırım döneminde yapılan % 100 faiz indirimi ile  faizsiz kredi verilecek.
 • Yurtiçi sertifikalı tohum, fide, fidan kullanımı %50 faiz indirimi yapıldı.
 • Yurtiçi sertifikalı fidan kullanımı % 50 faiz indirimi yapıldı.
 • Süs bitkisi üretimi
 • Sera modernizasyonu yatırım dönemi için % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Stratejik bitkisel üretimi  yatırım dönemi ve işletme dönemi için kullandırılacak olan kredilerde uygulanacak faiz indirimleri farklı oranlarda belirlenmiştir.

2017 yılında faizsiz çiftçi kredileri bitkisel üretim konularında Ziraat bankasından, Sera modernizasyonunda 100.000 TL kredi üst limitli verilecek olan kredinin yatırım dönemi kredisinde %100 faiz indirimi uygulanacaktır. Aynı şekilde çok yıllık yem bitkisi üretimi yapanlar ile yurt içi sertifikalı tohum, fide, fidan üretimi yapanlara yatırım dönemi kredisi için %100 faiz indirimi ile çiftçilere faizsiz kredi verilecektir. Sera tarımında yani kontrollü örtü altı tarımı için belirlenen kredinin üst limiti 10.000.000 TL ‘dır. 10.000.000 TL üst limitli sera tarımı kredisine başvuru yapanlara  750 bin liraya kadar alacakları kredide yatırım dönemi için %75, işletme dönemi için ise %50 faiz indirimi uygulanacaktır.

2017 Ziraat bankası Tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretimi faizsiz kredisi

Ziraat bankası tarafından 2017 yılında Tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretim konularında verilecek olan faizsiz krediler ise;

 • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği için yatırım dönemi için yapılan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Büyükbaş hayvan besiciliği yatırım dönemi için % 75 faiz indirimi ile düşük faizli kredi verilecek.
 • Küçükbaş  hayvan besiciliği için yatırım döneminde yapılan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecek.
 • Kontrollü örtü altı tarımı,
 • Tarımsal ürün işleme paketleme ve depolama tesisi yatırım dönemi kredisi
 • Su ürünleri avcılığı yatırım dönemi ve işletme dönemi için kullandırılacak olan kredilerde uygulanacak faiz indirimleri farklı oranlarda belirlenmiştir.

Kredi üst limiti 7 milyon 500 bin lira olan Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği ve kredi üst limiti ise 5 milyon lira olan küçükbaş hayvan besiciliği adı altında alınacak krediler için yatırım döneminde yapılan faiz indirimi %100 olarak  açıklanmış faizsiz kredi verileceği belirtilmiştir.

Büyükbaş hayvan besiciliği, kontrollü örtü altı tarımı, tarımsal ürün işleme, paketleme ve depolama tesisi yatırım dönemi kredisi için %75 faiz indirimi uygulanacaktır.

Ziraat bankası 2017 faizsiz çiftçi kredisi Muhtelif konular altında verilecek kredi miktarı ve faiz indirimi

 • İyi tarım uygulamaları
 • Tarımsal mekanizasyon
 • Modern basınçlı sulama yatırım dönemi için yapılan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilecektir.
 • Traktör
 • Arazi alımı
 • Lisanslı depoculuk yatırımı  yatırım dönemi ve işletme dönemi için kullandırılacak olan kredilerde uygulanacak faiz indirimleri farklı oranlarda belirlenmiştir.

1.500.000 TL’ sına kadar üst limiti bulunan Modern basınçlı sulama alanında yatırım döneminde alacağınız kredi için yatırım dönemi faiz indirimi %100 olacak şekilde faizsiz kredi olarak kullanılacaktır.

Ayrıca bu kredi ile iyi tarım uygulamaları, tarımsal mekanizasyon, arazi alımı ve soğuk hava deposu yatırımları için alacağınız kredi yatırım dönemi için farklı faiz indirimleri uygulamaktadır.

Yapılan işletme ve yatırım dönemi faiz indirimleri aşağıdaki tablodan izlenebilir.

Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi.

Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi.

Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

2017 yılında Ziraat bankası aracılığıyla Tarım Kredi Kooperatiflerince kullandırılacak bitkisel üretim, hayvansal üretim, muhtelif konulardaki yatırım ve işletme dönemi kredilerinde yapılacak faiz indirimi oranları ile faizsiz olarak verilecek kredi başvurularına Ziraat Bankasına 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında yaparak 2017 Tarım Kredi Kooperatif Faizsiz Kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz..ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Emrah doğan dedi ki:

  Ben 20 adet simental almak istiyorum bunun için 100.000 tl gerekiyor.bu alacağım 100.000 lira krediyi kaç yılda ödemem gerekiyor? Kesin olarak faizsiz mi? Cevaplarsanlz sevinirim.tesekkurler.

 2. Hakan çelik dedi ki:

  Köyde besi danası yapmak istiyorum 250000 çekmek istiyorum kaç yıl vadeli

 3. Hakan çelik dedi ki:

  Büyük baş besi danası yapmak istiyorum köyde faizsiz kaç yıl ödemeli kıredi alabilirim 250000 almak istiyorum

 4. Büyük baş besi yetiştiriciliği dedi ki:

  Merhaba
  Büyük baş besi hayvancılıgi yapmak istiyorum
  10 besi danasi alımı için faizsiz kredi kullanabilir miyim
  Nereye başvurmaliyim
  Şartları nelerdir

 5. mert dedi ki:

  Merhaba ben 200 adet kucuk bas var kiredi alcam faysiz 100/200 tl arasi nasil alirim

 6. Yunus dedi ki:

  Merhabalar ben istanbulda yasiyorum karsa kesin donus yapmak istiyorum hayvan beslemek istiyorum süt buzasindal gelir saglamak istiyorum nadil yardimci olabilirmisiniz

 7. KÖKSAL ÜLKER dedi ki:

  merhabalar ben büyükbaş hayvan besiciliği yapmak istiyorum.elimde yaklaşık 20 tane mevcuttur.bunların veya şehirde bulunan adıma kayıtlı ev üzerinede teminat göstererek kredi kullanıp sayıyı artırmak istiyorum.ne yapmam gerekir şartlarınız nedir.teşekkürler.

YORUM YAZ